Mourinho po remízovom šlágri smutný a hrdý zároveň: Nie sme bohatý tím a nemáme veľký káder

Jose Mourinho a futbalisti AS Rím po šlágri s milánskym ACJose Mourinho a futbalisti AS Rím po šlágri s milánskym AC Zdroj: SITA/AP/Gregorio Borgia

RÍM - Futbalisti AS Rím prišli o plný bodový zisk v úplnom závere priameho súboja o prvú štvorku v Serie A. V sobotňajšom stretnutí remizovali s AC Miláno 1:1, keď oba góly padli v nadstavenom čase. Domáci tak zostali na piatom mieste za AC pre menší počet strelených gólov v tomto ročníku najvyššej talianskej súťaže.

Najprv to vyzeralo, že zápas rozhodne jediným presným zásahom Tammy Abraham, ktorý poslal v 4. minúte nadstavenia loptu do ľavého dolného rohu brány po prihrávke od Zekiho Celika. Práve Abraham zabránil v prvom dejstve gólu Lorenza Pellegriniho v snahe nechať priestor pre strelu svojho spoluhráča.

Dve minúty po jeho presnom zásahu poslal dlhý center brankár hostí Mike Maignan, lopta sa dostala k Rafaelovi Leaovi a ten ju umiestnil k vzdialenejšej žrdi, kam si nabehol Alexis Saelemaekers.

Gólové strely boli zároveň jediné do priestoru brány v celom zápase. Aktívnejší boli hostia, ktorý viedli v celkovom pomere striel 7:4. Presadiť sa nedokázali napriek početným zraneniam v rímskom tíme, ktorému chýbali obrancovia Chris Smalling, Diego Llorente i Rick Karsdorp a absentoval aj stredopoliar Georginio Wijnaldum.

Do zápasu nezasiahol ani najlepší kanonier tímu v tejto ligovej sezóne Paulo Dybala. Už po pätnástich minútach sa navyše zranil ďalší obranca Marash Kumbulla a do druhého polčasu nenastúpil útočník Andrea Belotti, ktorý si narazil rebrá v súboji s Fikayom Tomorim.

Každá strata predstavuje veľký problém

Rimania inkasovali doma len šiesty ligový gól v jarnej časti sezóny a tréner Jose Mourinho vyjadril spokojnosť s výkonom. Dva stratené body v závere však ľutoval. "Nie sme bohatý tím a nemáme veľký káder. Každá strata hráča predstavuje veľký problém," uviedol Mourinho pre AFP.

"Samozrejme, som smutný, tri body už boli naše. Viac ako smutný som však hrdý," dodal kormidelník. V stredajšom stretnutí na ihrisku Monzy bude jeho tímu chýbať aj stredopoliar Nemanja Matič, ktorý obdržal žltú kartu v prvom polčase.

"Tiež sme dnes stratili dva body. Nehrali sme zle, len tomu chýbala iskra. Kontrolovali sme zápas a je škoda, že sme niektoré situácie neriešili rozumnejšie. Rím nedostáva doma góly, snažili sme sa vstúpiť do stretnutia a každou minútou to bolo ťažšie a ťažšie," zhodnotil stretnutie tréner hostí Stefano Pioli. Jeho tím čaká v stredu duel proti Cremonese.

Viac o téme: José Mourinho AC Miláno AS Rím Tammy Abraham