Stý zápas nedopadol podľa jeho predstáv: Mourinhova armáda si skomplikovala boj o Ligu majstrov

Mario Pašalič oslavuje gól Mario Pašalič oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Simone Spada/LaPresse via AP

BERGAMO - Futbalisti Bergama porazili v dohrávke 31. kola talianskej ligy AS Rím 3:1 a v tabuľke sa na siedmom mieste priblížili pohárovým priečkam na rozdiel dvoch bodov.

Hostia stratili prvýkrát po troch výhrach a skomplikovali si boj o Ligu majstrov. Zverenci portugalského trénera Josého Mourinha, ktorý tím viedol v jubilejnom 100. zápase, v tabuľke klesli na piate miesto o skóre za úradujúcich šampiónov z AC Miláno.

Atalantu poslal do vedenia v 39. minúte chorvátsky záložník Mario Pašalič, ktorý si nabehol na center a presne zamieril k ľavej tyči, v druhom polčase potom zvýšil z dorážky Rafael Tolói na 2:0.

Hostia udreli v 83. min, keď znížil Lorenzo Pellegrini, už o minútu neskôr ale po chybe brankára vrátil domácim dvojgólové vedenie svojou siedmou trefou v sezóne holandský záložník Teun Koopmeiners.