Kmotrík prehovoril krátko po zisku titulu Slovana: Toto mužstvo potrebuje zmenu!

Generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml.Generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml. Zdroj: SITA/Branislav Bibel

BANSKÁ BYSTRICA - Futbalisti Slovana Bratislava oslavujú majstrovský titul v predstihu. Po výhre v predposlednom kole Fortuna ligy v Banskej Bystrici (2:1) ich už totiž na čele súťaže s päťbodovým náskokom nemôže nik predstihnúť.

Pod Urpínom sa prejavila skúsenosť majstrovského celku, ktorý zaknihoval šiestu výhru v rade i vďaka dvom gólom Aleksandar Čavriča.

Čavričova dvojgólová pečať

Srbský futbalista neskrýval po zápase radosť z dvoch zásahov i zo spečatenia zisku titulu: "Vedeli sme, že bystrickí futbalisti cítia šancu na tretie miesto, takže budú chcieť hrať útočne. Vedeli sme, že budeme mať dosť priestoru na naše útoky, lebo domáci hrajú v obrane jeden na jedného.

Využili sme naše šance, strelili sme úvodný gól, pridali druhý a celý zápas sme mali pod kontrolou. Domáci mali možno jednu či dve príležitosti pred našou bránkou a skórovali až v samom závere, čo sme si už postrážili. Bol to dobrý zápas, po ktorom sme veľmi spokojní.“

Na snímke zľava Timotej Galéria fotiek (3) Timotej Záhumenský (Banská Bystrica) a Tigran Barseghjan (Slovan) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Spokojný bol po víťaznom zápase v Banskej Bystrici aj zastupujúci kapitán za potrestaného Vladimíra Weissa ml. Vernon De Marco, ktorý k piatemu titulu majstra Slovenskej republiky v rade uviedol:

"Potvrdili sme, že sme najlepší na Slovensku. Tento piaty titul bol doposiaľ najťažší zo všetkých. Veľmi si ho vážime a sme šťastní. Je to krásny pocit, lebo titul sa nevyhráva každý deň. Je jedno, či je prvý alebo piaty, každý si musí titul vážiť a byť spokojný. Dúfam, že ich bude ešte viac a natiahneme sériu majstrovských titulov na veľa rokov.“

Zostane De Marco v Slovane?

Argentínsky rodák so slovenským občianstvom hovorí o najťažšej sezóne v honbe za majstrovským titulom, pretože hráči museli účinkovať aj v európskej súťaži, v ktorej sa dostali nielen do skupinovej, ale i vyraďovacej fázy. "Bol to najťažší futbalový rok a za to sa tešíme najviac. Keď vyhráme, hovorí sa o našej skúsenosti, ak prehráme, hovorí sa, že to nedotiahneme, lebo sme starí. Myslím si, že máme kvalitu a ňou sme dokázali titul vybojovať.

Či už pod tlakom, ale aj bez tlaku tiež. Urobili sme posledný krok v Banskej Bystrici, bol dôležitý. Nechýbala na našej strane koncentrácia. Dúfam, že si to váži celé Slovensko,“ povedal pre TASR tridsaťročný stopér De Marco, ktorého Slovan oslovil s ponukou na predĺženie zmluvy, o čom však začne uvažovať až po oslavách majstrovského titulu.

Ľudia sa mýlia, náš tím je silný

Kapitán bratislavského celku Vladimír Weiss ml. musel v Banskej Bystrici sledovať duel pre trest iba z tribúny. Po skončení však prišiel za spoluhráčmi a potešil sa z vytúženého majstrovského titulu, v jeho prípade tretieho v rade, k čomu povedal:

"Vždy to viac chutí, keď vás niekto potrápi. Dva - tri roky dozadu, čo si pamätám, tak už päť alebo šesť kôl pred koncom ligy sme boli majstri. Minulý rok to bol pocit, ako keby oslavy boli nasilu, takže teraz nás to veľmi teší, pretože sme strácali na Dunajskú Stredu šesť bodov a doma v zápase proti nej tridsať minút pred koncom virtuálne deväť. Ukázala sa však sila nášho kolektívu. Aj keď si ľudia navonok myslia, že náš tím nie je silný, tak on silný je. Som rád i ako kapitán tejto lode, že sme to zvládli.“

Majstrovské oslavy futbalistov ŠK Galéria fotiek (3) Majstrovské oslavy Slovanistov Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Presvedčenie, že Weiss st. zostáva pri kormidle

Slovan splnil ziskom majstrovského titulu v sezóne 2022/2023 základný cieľ. Nezískal síce domáci pohár, ale spokojný môže byť aj s účinkovaním v Európskej konferenčnej lige UEFA. "Chalani pracovali, dreli, aby sezóna takto dopadla. Ja by som bol veľmi rád, aby sa nám čo najviac podarilo zaplniť Tehelné pole, aby sme si to mohli v poslednom kole užiť, lebo si to celý klub zaslúži,“ uviedol generálny riaditeľ Slovana Bratislava Ivan Kmotrík a prezradil i najbližšie kroky:

"Som presvedčený, že Vlado Weiss st. zostáva trénerom Slovana Bratislava. Nie je žiadna polemika na túto tému, bude pokračovať. Verím, že to dobre nastavíme a ešte lepšie sa pripravíme na novú sezónu. Je to piaty titul v rade, ale stále sa učíme, stále nám futbal ukazuje, že sa musíme zlepšovať.

Určite nejaké zmeny v kádri budú, ale treba ich robiť citlivo. Verím, že sa mi podarí vyskladať ešte silnejší Slovan než tento rok. Prídu aj noví hráči, musia prísť, mužstvo potrebuje určitú zmenu.“

Viac o téme: Vladimír Weiss ml. ŠK Slovan Bratislava Aleksandar Čavrič Ivan Kmotrík ml. Vernon De Marco Vladimír Weiss st.
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy