Neuzavretá smrť argentínskeho futbalistu: Waleský tím sa obrátil na súd s absurdnou sumou

Emiliano Sala tragicky zomrel 21. januára 2019 pri havárii lietadlaEmiliano Sala tragicky zomrel 21. januára 2019 pri havárii lietadla Zdroj: SITA/AP/Aaron Chown

CARDIFF - Klub Cardiff City sa kvôli sporu s FC Nantes o straty spôsobené tragickou smrťou futbalistu Emiliana Salu obrátil na francúzsky súd. Waleský tím podľa právnikov francúzskeho celku požaduje odškodné 100 miliónov eur. Prvé vypočutie je naplánované na 22. júla.

"Po tom, čo Cardiff neuspel na FIFA, CAS a švajčiarskom federálnom súde, otvorili teraz nový, absurdný právny front," uviedli zástupcovia Nantes pre agentúru AFP. "Cardiff pôvodne odhadoval svoju takzvanú škodu na 17 miliónov eur. Bola zamietnutá. Teraz vyčíslili stratu na 100 miliónov," dodali.

Argentínsky útočník Sala mal v januári 2019 prestúpiť z Nantes do waleského tímu za 17 miliónov eur, pri ceste cez Lamanšský prieliv však jeho lietadlo havarovalo. Futbalista ani pilot nehodu neprežili.

Cardiff sa bráni tomu, aby musel za prestup platiť, pretože z jeho pohľadu nebol úplne dokončený. Po neúspešnom odvolaní na CAS ale musel uhradiť tento rok v januári prvú splátku šesť miliónov eur.

Viac o téme: FC Nantes Cardiff City FC Emiliano Sala
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy