MS V HOKEJI 2023 Veľká vzpruha pre český tím: Po prehre s Lotyšskom prišla dôležitá správa

Fanúšikovia českej hokejovej reprezentácie Fanúšikovia českej hokejovej reprezentácie Zdroj: SITA/AP/Roman Koksarov

RIGA - Českí útočníci Filip Chytil a Filip Chlapík dnes ako jediní v prvom z dvoch voľných dní na majstrovstvách sveta v Rige absolvovali tréning v Daugava Arene. Obaja sa v dejisku šampionátu vrátili na ľad prvýkrát po zranení.

Center elitnej formácie Chytil odstúpil po úvodnej tretine nedeľného zápasu s Kazachstanom (5:1) po zásahu hokejkou do tváre. Chlapík bol mimo hry už od piatkového otváracieho zápasu so Slovenskom (3:2) po zákroku na hlavu.

Zverenci trénera Kariho Jalonena po troch stretnutiach v štyroch dňoch nastúpia na ďalší zápas až vo štvrtok o 15:20 SELČ proti Slovinsku. Dnešnú dobrovoľnú prípravu po pondelňajšom večernom prehranom zápase s Lotyšskom 3:4 v predĺžení zvolili v tréningovej hale len doterajší maródi s videotrénerom Jiřím Horáčkom.

Chytil, ktorého zranil zásahom hokejkou do tváre v 15. minúte nedeľného zápasu obranca Danil Butěnko, bol na tréningu s celotvárovým krytom. S tým už na turnaji nastupuje aj útočník Jiří Smejkal, ktorý má po nešťastnom zásahu hokejkou od Jiřího Černocha z posledného tréningu pred turnajom vyrazené dva zuby a zlomenú čeľusť.

Chlapík utrpel zranenie v prvej tretine duelu so Slovenskom po zákroku slovenského beka Patrika Kocha na hlavu. Pokračoval síce v hre, ale odstúpil v tretej tretine. Odvtedy dnes vyšiel na ľad prvýkrát.

Viac o téme: Česko Lotyšsko MS v hokeji 2023