Dôkaz, že dobrí ľudia stále žijú: Výnimočné gesto, ktoré pohladí srdce aj dušu

Mexická skokanka do vody Alejandra Orozcová Mexická skokanka do vody Alejandra Orozcová Zdroj: Profimedia

MEXIKO CITY - Mexické skokanky do vody Alejandra Orozcová a Gabriela Agúndezová uvažovali o predaji svojich olympijských medailí, aby mali peniaze na cestu na júlové majstrovstvá sveta vo Fukuoke.

Keď sa so svojimi úmyslami zverili v stredajšom rozhovore pre jednu rozhlasovú stanicu, ponúkla im pomoc letecká spoločnosť a sľúbila celému skokanskému tímu cestu do Japonska zadarmo.

"Sledovali sme ich úspechy a pokiaľ chcú do Japonska, Aeromexico ich vezme. S radosťou to urobíme," povedal hovorca spoločnosti Christian Pastrana.

Dvadsaťšesťročná Orozcová získala v roku 2012 v Londýne olympijské striebro v synchronizovaných skokoch z desaťmetrovej veže s Paolou Espinosaovou. Predvlani v Tokiu vybojovali s Agúndezovou v rovnakej disciplíne bronz.

Orozcová pripustila, že by sa s medailami lúčila len nerada. "Nechceme ísť do extrému a predať medaily. Ponúkame prednášky a besedy pre deti, aby sa nenechali súčasnou situáciou v športe odradiť," povedala Radiu Formula. Predaj medailí brali s Agúndezovou až ako krajné riešenie.

Mexické plávanie sa dostalo do finančnej krízy po znížení dotácií, ku ktorému štát siahol po afére zväzového šéfa Kirila Todorova, ktorý je vyšetrovaný kvôli korupcii a sprenevere.

Viac o téme: Skoky do vody Alejandra Orozcová Gabriela Agúndezová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy