Po piatich rokoch prichádza zmena: Generálny manažér Toronta opúšťa svoju stoličku

Hráči Toronta sa tešia z góluHráči Toronta sa tešia z gólu Zdroj: SITA/AP/Chris O'Meara

TORONTO - V tíme Toronta skončí po piatich sezónach generálny manažér Kyle Dubas. O jeho odchode dnes oficiálne informovalo vedenie Maple Leafs. 37-ročný Dubas mal v klube zmluvu do konca júna a už v pondelok naznačil, že z rodinných dôvodov nebude pokračovať.

Toronto v tejto sezóne NHL prvýkrát po takmer dvoch desaťročiach zvládlo postúpiť cez prvé kolo play off, v ktorom vyradilo Tampu Bay. V druhom ale v piatich zápasoch vypadlo s Floridou.

Dubas v Toronte začínal v roku 2014 ako asistent generálneho manažéra a súčasne pôsobil v úlohe generálneho manažéra farmárskeho tímu. Toronto Marlies v nižšej AHL doviedol v roku 2018 k triumfu v Calder Cupe. V tom istom roku potom pri tíme Maple Leafs povýšil do úlohy generálneho manažéra.

"Kyle vypestoval v našej šatni a medzi zamestnancami skvelú tímovú kultúru a neustále sa snažil, aby bol náš tím sezónu od sezóny lepší. Želáme mu i jeho rodine to najlepšie a ďakujeme mu za výrazný prínos," uviedol vo vyhlásení predseda klubu Brendan Shanahan.

Dubas v pondelok naznačil, že si po náročných rokoch dopraje voľno, aby mal čas na rodinu. Odmietol, že by uvažoval o odchode do Pittsburghu, ktorý o neho mal podľa médií záujem.

Viac o téme: Toronto Maple Leafs Kyle Dubas
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy