MS V HOKEJI 2023 Trápi ho stále jedna vec: Ramsay reaguje aj na konflikt hráčov

Na snímke tréner hokejistov Slovenska Craig Ramsay v zápase B-skupiny Slovinsko - SlovenskoNa snímke tréner hokejistov Slovenska Craig Ramsay v zápase B-skupiny Slovinsko - Slovensko Zdroj: TASR/Martin Baumann

RIGA - Slovenskí hokejisti včera proti Slovinsku získali povinné tri body, ale o žiadnej dominancii nemôžeme hovoriť. Chudobné víťazstvo 1:0 nás sice posunulo bližšie k štvrťfinále, výkon však opäť nebol najlepší.

Uvedomuje si to aj tréner Craig Ramsay. Ten okrem hodnotenia zápasu musel odpovedať novinárom po zápase aj na nepríjemnú otázku, čo si myslí o konflikte dvoch hráčov - Libora Hudáčka a Marek Hrivíka.

V mixzóne ponúkol svoj pohľad na vec: "Nevidel som to, ale dôležité je, že hráči sa starajú. Chcú jeden druhého vyzývať k tomu, aby sme vyhrávali zápasy. Je to o všetkých mužoch, ktorí sú v hre. Tieto veci sa stávajú…"

"Neviem, čo sa presne stalo, ale za našich čias sme si to vyriešili inak. Dali sme dole helmy, rukavice a pobili sa na tréningu. Tieto veci však budujú tím a chlapci sa snažia dostať jeden druhého na palubu," dodal ku spomínanému konfliktu. Ďalej už pokračoval hodnotením zápasu.

Slováci si po tesnom triumfe v B-skupine udržali nádej na postup do štvrťfinále, ale výkonom nepresvedčili. "Som rád, že máme tri body, ale súperovi sme dali veľa priestoru. Bol to zápas, v ktorom sme hrali v jednej jeho časti dobre my a v druhej oni," zhodnotil Ramsay.


Na snímke slovenská striedačka Galéria fotiek (11) Lavička slovenského tímu počas zápasu so Slovinskom Zdroj: TASR/Martin Baumann

V závere Slovinci zatlačili Slovákov, v hre bol pre ich cenný bod, ale brankár Škorvánek odolal aj s pomocou obrany. "Na konci sme točili už len tri formácie, hoci to robím nerád. Ale fungovalo to napriek tomu, že hráči už boli unavení. Páčilo sa mi, ako hráči blokovali strely, to bolo veľmi dôležité. Najmä Kudrna a Sukeľ boli briliantní v týchto situáciách," dodal tréner.

Naši reprezentanti museli v poslednom zápase proti Kazachstanu výsledok doháňať, v tom včerajšom sme viedli. Ramsay však zlepšenie v hre nášho tímu nevidel. Bol to podľa neho lepší výkon? "Ani nie. Bol to síce iný zápas. Proti Kazachstanu sme prehrávali a museli hrať trochu inak. Dnes to bol vyrovnaný zápas a oba tímy mali pocit, že ho dokážu vyhrať."

Uviedol, že pred zápasom hráčov na súpera upozorňoval, keďže na šampionáte nie je nikto slabý: "Neexistujú tu ľahké zápasy. Stačí jedna chyba a súper ju potrestá. Tak, ako sa to stalo nám proti Kazachstanu. Tentoraz sme to ustáli."

Opakujem im to už šesť rokov

Kormidelník SR pochválil aj individuality, najmä Kudrnu, Sukeľa a Hrivíkovu formáciu. "Nikdy to nie je len o jednom hráčovi, ale Richard Pánik vyčnieval už v druhom zápase po sebe. Snáď má niečo schované aj na ďalší zápas."

Viac slov povedal k výkonu brankára Stanislava Škorvánka, ktorý chytil 33 striel súpera a vychytal svoje prvé čisté konto na MS. Blysol sa najmä v závere zápasu, keď zneškodnil strelu Saboliča z ostrého uhla.

Na snímke vpravo brankár Galéria fotiek (11) Brankár Stanislav Škorvánek zasahuje pri šanci Slovincov Zdroj: TASR/Martin Baumann

"Videl som tú situáciu a myslel som si, že Slovinci dajú gól. Ale zvládli sme to. Ten zákrok si ešte musím pozrieť na videu, ale musel byť ohromný," spomenul si na situáciu, pri ktorej nejeden fanúšik musel zmeraveť.

Kanadský tréner vie, čo nás od začiatku kvári a zápas čo zápas to nevieme zlepšiť. Mrzí ma, že nedávame viac gólov, potrebujeme ich viac. Mali sme dosť šancí, ale v situáciách, keď máme strieľať, tak zbytočne prihrávame. Musíme mať viac odvahy. Túto vec hovorím hráčom už šesť rokov. Skôr či neskôr ma budú počúvať," zakončil rozhovor s novinármi.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11
Viac o téme: Slovensko Slovinsko Craig Ramsay MS v hokeji 2023
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy