MS V HOKEJI 2023 Najlepší tréner na svete! Neuveríte, ako sa Ramsay dozvedel o prehre Švajčiarov

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay Zdroj: TASR/Jakub Kotian

RIGA - Včerajší večer bol pre všetkých Slovákov v Rige veľmi smutný. Naši reprezentanti si splnili úlohu, porazili Nórov, ale Švajčiari nám nepomohli a tak sa naša cesta na tohtoročnom šampionáte skončila.

Hráči aj realizačný tím si večernú drámu pozreli, tréner Ramsay ani náhodou. "Odohral a odtrénoval som už viac ako 3000 zápasov, nebudem sledovať ďalší duel," priznal po včerajšej výhre.

Dnes ráno sa naši reprezentanti rozlúčili s mestom na rieke Daugava a odcestovali domov na Slovensko. Tréner Ramsay pred odchodom nezabudol pozdraviť novinárov a odovzdal im pár pekných slov na záver. Ako zhodnotil slovenské počínanie na turnaji?

"V prvom rade sme prepásli množstvo príležitostí, aby sme získali nejaké extra body. Nezvládli sme aj nájazdy, ale… Nevedeli sme streliť viac gólov a z toho plynul obrovský tlak na našu obranu a brankárov. Neboli sme tak ofenzívni, ako sme chceli a ako sme si mysleli, že budeme," začal príjemný rozhovor.

Na snímke slovenská striedačka Galéria fotiek (2) Craig Ramsay na lavičke Slovenska počas MS v hokeji Zdroj: TASR/Martin Baumann

Svoje mužstvo, ako vždy, nezabudol pochváliť. "Mali sme samozrejme veľa dobrých vecí, odohrali sme dobré zápasy, len sme nenašli spôsob, ako ich vyhrať. Ale presne takto to býva na týchto turnajoch. Nie vždy vyhráte, aj keď hráte pekný hokej," zhodnotil počínanie svojej družiny spod Tatier.

Jeho tím bol opäť poskladaný zo skúsených harcovníkov, ale aj mladíkov. Tento Ramsayho štýl veľmi dobre poznáme a sám tréner si uvedomuje, že “bažanti” v tíme vôbec nesklamali.

"Bolo krásne opäť vidieť v zostave pár nových ľudí. Čacho, Gajdoš, všetci mladí chlapci a najmä naši brankári, skočili do toho a boli úžasní," pokračoval so slovami chvály na adresu tímu.

Porozmýšľam, čo sa stalo a čo sme mohli urobiť inak

Dvojtýždňový maratón sa pre nás končí a pre 72-ročného kouča boli posledné dni a mesiace mimoriadne náročné. Nielen po fyzickej, ale aj mentálnej stránke. Po takto ťažkom období bude potrebovať poriadny oddych.

"Ja by som najradšej šiel do Fínska. Ale najbližšie dni si zoberiem úplné voľno a oddýchnem si. Porozmýšľam, čo sa stalo a čo sme mohli urobiť inak," povedal s úsmevom na perách, ktorý je pre neho príznačný.

Podobne, ako jeho úsmev, k sympatickému Kanaďanovi patrí aj jeho pokoj a rozvaha. Tie čerpá najmä počas dlhých prechádzok mestom a nebolo tomu inak ani tu, v Rige.

"Aj včera som bol na prechádzke, ale nešiel som veľmi ďaleko, pretože som bol dosť unavený. Riga je krásne mesto a snažil som sa prechádzať vždy, keď to bolo možné. Veľmi som si užil atmosféru a ľudí, ako sa bavili. Krásne výhľady na mesto, na vodu. Skrátka som si to veľmi užil," dodal pri odchode na letisko.

O výsledku som sa dozvedel až ráno

Ako sme napísali vyššie, včerajší duel, v ktorom sa rozhodovalo o osude Slovenska na šampionáte, ho vôbec nezaujímal. Dokonca si ľahol do postele s tým, že nepoznal ani výsledok:

"Nepovedal mi to nikto. Ja som si to prečítal až ráno v správe od mojej manželky, ktorá napísala ‘Švajčiari by sa mali pozbierať’ a už som vedel, že to nie je najlepšie. Okolo štvrtej som si to potom vyhľadal a zistil som, že sa to skončilo 4:3, pre nesprávny tím. Nevadí…"

Počas toho, ako dokončoval posledné vety prechádzal okolo útočník Miloš Kelemen, ktorý na adresu kanadského trénera vyslovil mimoriadne krásne slová, za ktoré už netreba napísať vôbec nič: "Craig je najlepší tréner na svete."

Viac o téme: Slovensko MS v hokeji Craig Ramsay
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy