VIDEO Nie tak rýchlo, Vegas: Dallas potiahol za nitky a živí malú nádej na finále

Radosť Stars po víťaznom góle v predĺžení štvrtého zápasuRadosť Stars po víťaznom góle v predĺžení štvrtého zápasu Zdroj: SITA/AP/Gareth Patterson

DALLAS - Hokejisti Dallasu zostali v hre o zisk Stanleyho pohára. Vo štvrtom dueli finále Západnej konferencie play-off NHL odvrátili prvú hrozbu vyradenia, keď zdolali doma Vegas 3:2 po predĺžení a v sérii znížili na 1:3. Hrdinom večera bol Joe Pavelski, ktorý rozhodol presilovkovým gólom vo 4. minúte predĺženia.

Hostia v zápase dvakrát viedli, no na oba zásahy odpovedal vyrovnaním Jason Robertson. V extra čase potom zaznamenal svoj deviaty zásah v prebiehajúcej vyraďovačke Pavelski, ktorý v početnej výhode prekonal brankára Adina Hilla strelou z prvej z ľavého kruhu na vhadzovanie.

Chceli viac ako my, boli lepší

Za Vegas skórovali William Karlsson a Jonathan Marchessault, ktorý si myslí, že súper mal väčšiu chuť po víťazstve: "Hrali veľmi dobre v obrane a myslím si, že boli lepší. Ich chcenie bolo o čosi väčšie, ako to naše."

Brankár Jake Oettinger zaznamenal v drese Dallasu 37 úspešných zákrokov, Hill mal ešte o dva viac. Oettinger dostal v bránke dôveru aj napriek tomu, že v treťom stretnutí inkasoval tri góly z piatich striel a vo 8. minúte ho vystriedal Scott Wedgewood.

Jake Oettinger v zápasovej Galéria fotiek (8) Jake Oettinger v akcii Zdroj: SITA/AP/Gareth Patterson

"Bola to od neho skvelá reakcia. Jake bol takýto počas celej sezóny. Vždy, keď náš tím zakopol, jeho reakcia bola presne taká, ako v tomto zápase. Zároveň si nemyslím, že sme videli jeho najlepší výkon, podľa mňa sa práve zažína zahrievať," uviedol pre nhl.com tréner Dallasu Peter DeBoer.

Fínska kompletka v podaní Hintza

Dve asistencie zaznamenal Roope Hintz, ktorý si s 24 bodmi (10+14) upevnil pozíciu lídra produktivity v play-off. Výborný prehľad v hre predviedol najmä pri rozhodujúcom momente duelu, keď spoza brány zrýchlil hru, poslal kľúčovú prihrávku na krajana Mira Heiskanena a ten "nabil" na víťazný gól Pavelskému.

"Zaznamenali sme pár prehier v predĺžení, ale hrali sme dobrý hokej. Musíme však pokračovať a veriť. Budeme sa snažiť zopakovať toto víťazstvo a verím, že vnesieme do ich mysle trochu pochybností. Potom uvidíme, ako to dopadne," povedal Pavelski, ktorý gólom pokoril rekordy. Strelil svoj 73. gól v play off, čím prekonal Alexandra Ovečkina v počte gólov vo vyraďovačke spomedzi aktívnych hráčov.

Radosť Dallasu  po Galéria fotiek (8) Joe Pavelski oslavuje so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Gareth Patterson

Zároveň sa stal vo veku 38 rokov a 318 dní najstarším hráčom, ktorý sa strelecky presadil vo vyraďovacej časti. Štvrtým gólom v predĺžení v play off v kariére sa vyrovnal Nicklasovi Bäckströmovi a Patriceovi Bergeronovi. O jeden presný zásah viac majú z aktívnych hráčov Patrick Kane a Corey Perry.

Golden Knights budú mať ďalšiu príležitosť ukončiť sériu v piatom stretnutí v noci na nedeľu o 2.00 SELČ na svojom ľade.

hokej - semifinále play off NHL
finále Západnej konferencie - 4. zápas /na 4 víťazstvá/:
Dallas Stars - Vegas Golden Knigts 3:2 po predĺžení ((1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 16. Robertson (Heiskanen, Hintz), 38. Robertson (Lindell, Domi), 64. Pavelski (Heiskanen, Hintz) - 5. Karlsson (Smith, Roy), 31. Marchessault (McNabb, Eichel). Brankári: Oettinger - Hill, strely na bránku: 42:39.
/stav série: 1:3/

Viac o téme: Dallas Stars Joe Pavelski Vegas Golden Knights Jake Oettinger Jason Robertson