VIDEO Slavia Praha si poistila služby slovenského reprezentanta: Chceme ukázať, že sme šampióni

Ivan Schranz predĺžil so Slaviou zmluvu o ďalšie dve sezóny do roku 2026Ivan Schranz predĺžil so Slaviou zmluvu o ďalšie dve sezóny do roku 2026 Zdroj: slavia.cz/Vojtěch Vlasák

PRAHA - Futbalový univerzál Ivan Schranz predĺžil so Slaviou zmluvu o ďalšie dve sezóny do roku 2026. Pražania o dohode so slovenským reprezentantom informovali na svojom webe.

V práve skončenom ročníku odohral Schranz za vršovický celok 31 súťažných stretnutí a strelil sedem gólov. Viac štartov mu znemožnilo poranenie hlavy a krčnej chrbtice v septembrovom zápase Európskej konferenčnej ligy s kosovským Ballkanom, po ktorom Slavii chýbal do konca jesennej časti. "Červenobieli" vypadli už v skupine EKL.

Sezónu mi trošku rozbilo zranenie

"Čísla aj góly by mohli byť lepšie, sezónu mi trošku rozbilo zranenie. To je možno prvý dôvod, druhý potom, že som veľmi rotoval zostavou," povedal dvadsaťdeväťročný Schranz, ktorý v minulosti nastupoval za Trnavu, cyperský Limassol, České Budějovice alebo Jablonec.

"Hral som aj na defenzívnych postoch, gólov nebolo toľko ako sezónu predtým. Myslím ale, že som ich nezabudol dávať, to som v niektorých stretnutiach ukázal. Verím, že na to v ďalšej sezóne nadviažem, bude sa dariť mne a hlavne tímu," uviedol Schranz.

S Pražanmi vybojoval v máji domáci pohár vo finále so Spartou, v lige ale zverenci trénera Jindřicha Trpišovského skončili za mestským rivalom druhí.

"Môžeme si za to sami, mali sme strašne veľa strát. Bolo veľa zápasov, ktoré sme mali zvládnuť, hlavne na ihriskách súperov. Futbal toto prináša, druhýkrát za sebou nám titul o kúsok unikol. To je život, sú horšie veci, ale bolí to. Skončili sme druhí, o to väčšiu máme motiváciu a nadšenie do ďalšej sezóny. Chceme ukázať, že sme šampióni, o to budeme zase bojovať zo všetkých síl," vyhlásil Schranz.

Viac o téme: SK Slavia Praha Slovensko Ivan Schranz Česko
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/SK Slavia Praha
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy