Trieli tam, kde je futbal otázkou života a smrti: Trnava lovila v slovenských vodách

Filip BainovičFilip Bainovič Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

TRNAVA/TRENČÍN - Srbský futbalista Filip Bainovič prestúpil z Trenčína do Spartaka Trnava. Tretí tím Fortuna Ligy z nedávno skončenej sezóny o tom informoval na oficiálnej stránke.

Dvadsaťsedemročný stredopoliar hral v minulosti v kluboch Rad, Zarkovo, Radnik a má skúsenosti aj z Crvenej Zvezdy Belehrad. Srbsko reprezentoval v mládežníckych kategóriách. Pred príchodom do Trenčína pôsobil v poľskom klube Górnik Zabrze.

Každý vie, aký veľký je to klub

"Každý na Slovensku vie, aký veľký je to klub. Každý hráč by bol rád, keby tu mohol hrať, na takomto štadióne a pred takýmito fanúšikmi. Bol som už vlani na finálovom zápase v Bratislave a viem aj to, že klub oslavuje v tomto roku svoju storočnicu. To samo osebe je veľké plus a ukazuje to, že Spartak je už sto rokov na vysokej úrovni a som veľmi šťastný, že tu môžem byť," povedal Bainovič po podpise zmluvy so Spartakom.

V tíme sa stretne aj so svojím spoluhráčom Philipom Azangom, ktorý sa dohodol s Trnavou počas zimnej prestávky. Počas kariéry hral aj s Romanom Procházkom: "Hral som aj s inými hráčmi, ktorí tu pôsobili. Okrem Procházku aj s Erikom Jirkom a Martinom Chudým. So všetkými sme boli veľmi dobrí kamaráti a od nich som vedel, aký je Spartak klub. Spomínali ako tu bolo pekne, keď vyhrali titul a odporučili by mi to."

Bainovič bol v Trenčíne spolu s Arturom Gajdošom najlepším strelcom mužstva, keď zaznamenali po šesť gólov.

Viac o téme: FC Spartak Trnava AS Trenčín Fortuna liga Filip Bainovič
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/FC Spartak Trnava
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy