Milión možností, konkurencia môže závidieť: Prvotriedna poklona od tenisového šikuliaka

Česká tenistka Karolína MuchováČeská tenistka Karolína Muchová Zdroj: TASR/AP/Aurelien Morissard

PARÍŽ - Na tenisových kurtoch platil Fabrice Santoro za vyhláseného šikuliaka. A keď teraz bývalý francúzsky hráč sleduje na Roland Garros ťaženie Karolíny Muchovej, má pre ňu len slová chvály.

Päťdesiatročný rodák z Tahiti viedol už so 43. hráčkou sveta v Paríži niekoľko pozápasových rozhovorov a vždy ocenil jej pestrú hru. Českým novinárom povedal, že pokiaľ Muchová vo svojom prejave vydrží, má šancu aj vo štvrtkovom semifinále proti Bieloruske a svetovej dvojke Aryne Sabalenkovej.

"Jej hra sa mi veľmi páči. Na ženskom okruhu je veľmi zložité nájsť hráčky, ktoré majú viac možností ako Karolína," uviedol Santoro. "Aj keď sa na jej zápas pozeráte len pätnásť minút, uvidíte každý tenisový úder. Vie servis-volej, bekhendový slice, forhend krížom aj po lajne, drop shoty, voleje... a všetky údery sú pekné. Má skvelú techniku," doplnil. 

Karolína si musí vyberať

Bývalý sedemnásty hráč sveta plní na Roland Garros rolu moderátora pozápasových rozhovorov. Počas roka ale komentuje aj množstvo zápasov pre WTA. Zápasy Muchovej sa mu páčia. Hoci Češka sama žartovala, že mať viac možností pri hre je dar aj prekliatie, pretože si človek môže zvoliť zle, Santoro to vníma ako pozitívum.

"Keď máte jednu možnosť, tak ju buď zvládnete, alebo môžete zahodiť raketu. Karolína si musí vyberať, ale je dobre, že máte toľko možností, pretože na druhej strane máte mnoho rôznych hráčok. Na základe súpera sa môžete rozhodnúť, ktorú možnosť využijete," dodal Santoro.

Česká tenistka Karolína Muchová Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/AP/Aurelien Morissard

"Napríklad na začiatku kariéry nie je ľahké využívať ich správne. Karolína bude mať 27 rokov, takže vie presne, ktorú si vybrať," podotkol s tým, že hra Muchovej je tým pádom pre súperky aj nečitateľná.

Kľúčové z hľadiska Santora je, aby olomoucká rodáčka zostala zdravá. "V minulosti mala pár zranení a prepadla sa. Podľa mňa ale patrí oveľa vyššie, než je teraz. Minimálne do top 10," povedal Santoro.

Muchovej odporučil, aby viac zvažovala plánovanie turnajov, na ktorých bude štartovať. "Neradil by som jej, aby hrala veľa, pretože potrebuje zostať svieža a potom bude kreatívnejšia. Keby som bol jej kouč, tak jej poviem, nech nehrá toľko, ale pripraví sa na veľké akcie, kde vie hrať dobre. Už bola dvakrát vo štvrťfinále Wimbledonu, má semifinále z Australian Open a teraz aj na Roland Garros," doplnil.

Muchová vyzve vo štvrtkovom súboji o finále v Paríži druhú hráčku sveta Sabalenkovú. Bieloruska zatiaľ nestratila na Roland Garros ani set a môže nadviazať na grandslamový triumf z Australian Open.

"Je to stále zložitejšie, ale má dobrú šancu. Pre nikoho nie je ľahké hrať s hráčkou, ktorá má toľko možností. Aj keď má Sabalenková viac sily, pokiaľ začne (Muchová) hrať krátke slajzy, dlhé slajzy, obojručný bekhend po čiare a potom hru zase skráti, má určite šancu," vyhlásil Santoro.

Viac o téme: Roland Garros Fabrice Santoro Karolína Muchová Aryna Sabalenková
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy