Obhajca titulu na domácej trati rozjasal fanúšikov: Jeden z najlepších víkendov v mojom živote

Francesco Bagnaia a jeho víťazné oslavy na pódiuFrancesco Bagnaia a jeho víťazné oslavy na pódiu Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

MUGELLO - Obhajca titulu v kategórii MotoGP Francesco Bagnaia na Ducati vyhral Veľkú cenu Talianska cestných motocyklov. Na domácej trati v Mugelle triumfoval pred tímovými kolegami Jorgem Martinom zo Španielska a Francúzom Johannom Zarcom. Zvýšil tak svoj náskok na čele celkového poradia seriálu.

Bagnaia vyhral aj sobotný šprint a v nedeľu zaznamenal tretie víťazstvo v prebiehajúcej sezóne, predtým bol na najvyššom stupni aj v Portugalsku a Španielsku. V toskánskom stredisku dominovala domáca značka Ducati a Bagnaia si upevnil post lídra šampionátu s náskokom 21 bodov, keďže jeho krajan a druhý muž poradia Marco Bezzecchi sa musel uspokojiť s ôsmou priečkou.

"Bol to jeden z najlepších víkendov v mojom živote," citovala víťaza agentúra AFP.

Francesco Bagnaia a jeho Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

Seriál pokračuje na budúci víkend podujatím na nemeckom Sachsenringu, o týždeň neskôr sa pôjde v holandskom Assene a potom bude nasledovať letná prestávka.

VC Talianska v Mugelle

MotoGP: 1. Francesco Bagnaia (Tal./Ducati) 41:16,863 min, 2. Jorge Martin (Šp./Ducati) +1,067, 3. Johann Zarco (Fr./Ducati) +1,977, 4. Luca Marini (Tal./Ducati) +4,625, 5. Brad Binder (JAR/KTM) +8,925, 6. Aleix Espargaro (Šp./Aprilia) +10,908

celkové poradie (6 z 20): 1. Bagnaia 131 b., 2. Marco Bezzecchi (Tal./Ducati) 110, 3. Martin 107, 4. Binder 92, 5. Zarco 88, 6. Marini 72

Viac o téme: Francesco Bagnaia Veľká cena Talianska MotoGP