Nekonečné naťahovanie po jeho tragickej smrti: FIFA rozhodla v prípade zosnulého Salu

Emiliano Sala tragicky zomrel 21. januára 2019 pri havárii lietadlaEmiliano Sala tragicky zomrel 21. januára 2019 pri havárii lietadla Zdroj: SITA/AP/Aaron Chown

ZURICH - Cardiff musí zaplatiť Nantes zvyšok prestupovej sumy za útočníka Emiliana Salu, ktorý v roku 2019 krátko po oznámení transferu zahynul pri leteckej nehode. Informovala o tom svetová futbalová federácia FIFA.

Lietadlo s argentínskym útočníkom sa zrútilo do mora pred štyrmi rokmi v januári cestou do nového pôsobiska. Cardiff po nehode odmietal zaplatiť s tým, že prestup nebol dokončený, FIFA mu však nariadila zaplatiť prvú splátku vo výške zhruba šesť miliónov eur.

Waleský celok následne neuspel s odvolaním pri CAS a v máji zažaloval Nantes kvôli údajnej vine francúzskeho klubu na Salovej nehode. Teraz mu napriek tomu bolo nariadené doplatiť v dvoch splátkach zvyšných 11 miliónov.

Cardiff sa proti tomu ohradil a upozornil, že šéf Nantes Franck Kita bol vo Francúzsku zadržaný kvôli podozreniu z daňových únikov a praniu špinavých peňazí. Waleský celok uviedol, že FIFA mala s rozhodnutím počkať na záver policajného vyšetrovania.

Viac o téme: FIFA FC Nantes Cardiff City FC Emiliano Sala
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy