TOUR DE FRANCE 2023 Sagan iba neveriacky krútil hlavou: Neviem, kde sa stala chyba

Peter Sagan počas Tour de France 2023Peter Sagan počas Tour de France 2023 Zdroj: Profimedia

SAINT-GERVAIS - Náročnú 15. etapu 110. ročníka Tour de France včera absolvoval aj slovenský cyklista Peter Sagan. Ten prišiel do cieľa na 137. mieste a na víťazného Wouta Poelsa stratil viac ako 34 minút.

Dôležité bolo pre neho splniť limit etapy a to sa mu poradilo. Aj keď pri jeho počítaní sa trochu prerátal. "Počítali, počítali... Najskôr mal byť časový limit 36 minút, potom 38 a napokon bol 44 minút. Neviem, kde sa stala chyba, mohli sme ísť aj pomalšie," uviedol so smiechom v cieli etapy pretekár tímu TotalEnergies pre RTVS. 

"Lepšie je však prísť skôr, ako neskôr," dodal s úsmevom na perách. 

Vo včerajšej alpskej previerke bol sedemnásobný držiteľ zeleného dresu v tesnej blízkosti hromadného pádu. Ten zapríčinil fanúšik, ktorý strhol na zem jedného z jazdcov tímu Jumbo-Visma.

"Spadli predo mnou. Bol som v tom zahrnutý, ale len preto, lebo do mňa narazili zo zadu. Nič vážne sa mi nestalo, len som si musel nahodiť spadnutú reťaz. Potom som sa dokázal dostať späť do balíku," uviedol na margo hromadného pádu, ktorý mu spôsobil našťastie len technické problémy. 

Sagana dnes čaká deň voľna, po ktorom sa celý pelotón prehupne do tretieho, záverečného týždňa "starej dámy". Nášmu pretekárovi momentálne v celkovom poradí patrí 133. miesto. 

Viac o téme: Tour de France Peter Sagan
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/Šport v RTVS
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá