TOUR DE FRANCE 2023 Detaily 16. etapy: Profil, trasa a favoriti na víťazstvo

Tour de FranceTour de France Zdroj: Profimedia

PASSY - Druhý deň voľna na 110. ročníku Tour de France uplynul ako voda a cyklisti sa už dnes postavia na štart jedinej časovky v tohtoročnej edícii "starej dámy".

Tá meria 22,4 km a odohrávať sa bude v departmente Horné Savojsko. Jazdci vyštartujú z mestečka Passy a finišovať budú v Combloux. Aj keď sa celý pelotón nachádza v alpskom regióne, jazda proti chronometru nebude horská, ale skôr kopcovitá. 

16. etapa Tour de Galéria fotiek (3) Mapa 16. etapy Tour de France 2023 Zdroj: www.letour.fr

Celá etapa má zvlnený charakter a približne na 18. kilometri cyklistov potrápi aj stúpanie druhej kategórie (2,5 km; 9,4%). Práve tento krátky, ale prudký kopec môže z hry o víťazstvo odrovnať čistokrvných časovkárskych špecialistov.

16. etapa Tour de Galéria fotiek (3) Profil 16. etapy Tour de France 2023 Zdroj: www.letour.fr

Najväčší súboj sa bude odohrávať medzi poslednými dvoma jazdcami - Tadejom Pogačarom a Jonasom Vingegaardom. Práve títo dvaja cyklisti sa radia medzi najväčších favoritov na víťazstvo v etape. Dôležité však nebude víťazstvo, ale časový rozdiel. Momentálne drží žltý dres v rukách vlaňajší víťaz z Dánska.  

Okrem dvoch superfavoritov môžeme do boja o etapový vavrín zaradiť najmä Wouta van Aerta, ktorý na tohtoročnej Tour ešte žiadnu etapu nevyhral, aj keď vo viacerých bol k nemu blízko.  

Viac o téme: Tour de France Peter Sagan Tadej Pogačar Wout van Aert Jonas Vingegaard
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/Tour de France
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá