Nohy kráľovnej Wimbledonu vstúpili do Prahy: Vondroušová prezradila ďalší tenisový program

Česká tenistka Markéta Vondroušová vo finále Wimbledonu 2023Česká tenistka Markéta Vondroušová vo finále Wimbledonu 2023 Zdroj: SITA/AP/Alberto Pezzali

PRAHA - Wimbledonskú šampiónku Markétu Vondroušovú teší posun do prvej desiatky rebríčka WTA, ktorý si vyslúžila triumfom na londýnskej tráve.

Týždeň si odpočinie od tenisu a na začiatku augusta odletí do Montrealu na turnaj na betóne. Povedala to novinárom na dnešnom stretnutí v sídle klubu I. ČLTK na Štvanici.

Na ceste za prekvapivým triumfom zistila, že vie hrať na tráve. Cenila si najmä to, akú náročnú púť zvládla mentálne. "Tie dva týždne sú náročné, zápasov je veľa. Ako som to zvládla dohrať, to prekvapilo aj mňa samotnú," povedala. Tlak sa postupne zvyšoval. "Noc pred finále som skoro nespala. Už sa mi to šialene motalo v hlave," priblížila Vondroušová.

Zatiaľ čo vo Wimbledone bola nenasadená, od pondelka jej patrí v rebríčku desiata priečka. Nikdy v kariére poznamenanej radom zdravotných problémov nebola vyššie. "Desiatka je taká méta pre všetkých, ktorí začínajú hrať tenis. Grandslam je viac, ale to, že som poskočila, je skvelé, aj kvôli turnajom," ocenila strieborná olympijská medailistka z Tokia.

Jej veľké úspechy prichádzajú v dvojročných intervaloch. V roku 2019 bola vo finále Roland Garros, predvlani uspela pod piatimi kruhmi. Je pripravená na to, že po wimbledonskom triumfe bude lákavým terčom pre ostatné tenistky.

"Myslím, že toto je dobrý problém, ktorý mám," pousmiala sa. "Bude nepríjemné, že sa všetky budú chcieť proti mne vytiahnuť, ale myslím, že to k tomu patrí. Musím sa s tým naučiť pracovať," doplnila dvadsaťštyriročná tenistka.

Nedeľný večer strávila na večeri šampiónov. Obliekla si dlhé čierne šaty. "Boli sme ich s dievčatami vyberať v meste. Nepáčili sa nám tie, čo ponúkli usporiadatelia," uviedla. Slávnostný outfit doplnila bielymi tenistkami, ktoré boli vidieť na fotografii, kde nadvihla šaty.

"Mala som šaty dlhé až na zem, takže som vedela, že to normálne nebude vidieť," poznamenala. Športová obuv zvolila nielen kvôli pochrúmanému členku, ale podpätky nemá rada všeobecne. "Bolia ma z toho nohy, tak som sa tomu rada vyhla," zverila sa Vondroušová.

Na tlačovú konferenciu dorazil aj jej tréner Jan Hernych, zatiaľ bez tetovania, ktoré ho čaká, pretože prehral stávku. So svojou zverenkyňou zvažoval, že sa nechá tetovať priamo v dejisku Wimbledonu, ale z toho zišlo. "V Londýne bola okolo Maky fakt strašná panika. Vôbec nebol čas," povedal.

Zatiaľ nie je jasné, čo a kam si nechá vytetovať. Či to bude jahoda, o ktorej informovala BBC, sa ešte nerozhodol. "Musíme sa na tom dohodnúť, málinko to premyslieť," dodal Hernych.

Viac o téme: Markéta Vondroušová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy