V jej rodnom meste dobre vedia, čo šampiónka Wimbledonu miluje: Vybrali sme tieto dve veci

Markéta Vondroušová s víťazným tanierom za wimbledonský triumfMarkéta Vondroušová s víťazným tanierom za wimbledonský triumf Zdroj: Profimedia

SOKOLOV - Stovky ľudí dnes privítali wimbledonskú šampiónku Markétu Vondroušovú na Starom námestí v Sokolove. Tenistka má vo svojom rodnom meste početnú fanúšikovskú základňu. Svojim priaznivcom priviezla ukázať wimbledonský tanier, s fanúšikmi sa fotila a rozdávala autogramy.

Vondroušová bola prekvapená, koľko ľudí ju dnes prišlo pozdraviť. "Keď som tu ako malá začínala hrať tenis, tak nikto nečakal, že tu budem takto stáť po tomto turnaji. Prežila som tu krásne detstvo a je krásne vidieť, že aj z malého mesta sa dá dostať takto vysoko," povedala Vondroušová fanúšikom, ktorí zaplnili polovicu námestia.

Pivo a gumené medvedíky

Slávnostné privítanie pripravil dom kultúry spoločne s vedením mesta. Od radnice dostala dvadsaťštyriročná hráčka fľašu miestneho piva Permon s vlastnou fotografiou a balenie gumových medvedíkov.

"Vybrali sme tieto dve veci, pretože ich má rada," povedal riaditeľ sokolovského domu kultúry Tomáš Melč.

V Sokolove má Vondroušová stále časť rodiny, aj z toho dôvodu sa sem rada vracia. Rada si zahrá tiež na miestnych kurtoch, na ktorých v štyroch rokoch s tenisom začala. Tentoraz to ale nestihne, pretože sa hneď vracia do Prahy kvôli pracovným povinnostiam. Od tenisu si chce chvíľu oddýchnuť. Na začiatku augusta odletí do Montrealu na ďalší turnaj.

Sokolovská rodáčka mesto v minulosti finančne podporila. Pre detské oddelenie miestnej nemocnice zakúpila niekoľko špeciálnych prístrojov. Pomáhať má v pláne aj ďalej. "Myslím si, že by sa to malo, keď má človek takéto možnosti. Určite potom niečo vymyslíme," povedala.

Vedenie mesta pri sobotňajšom wimbledonskom finále, v ktorom hrala Vondroušová proti Ons Jabeurovej z Tuniska, zamýšľalo usporiadať verejnú projekciu na námestí. Pre vysoké teploty z toho ale nakoniec zišlo. Zápas tak fanúšikovia sledovali aspoň v miestnych krčmách.

Tenistku slávnostne privítalo mesto tiež pred dvoma rokmi, keď vybojovala striebornú medailu na olympiáde v Tokiu. Od vedenia radnice vtedy získala Plaketu mesta.

Viac o téme: Wimbledon Markéta Vondroušová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy