Sagan hovorí, že už si nemá čo dokazovať: Olympiádou v Paríži to skončiť nemusí

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA - Slovenský cyklista Peter Sagan má za sebou svoju poslednú Tour de France. Po svetovom šampionáte sa bude tridsaťtriročný pretekár venovať už len horskej cyklistike.

Sagan verí, že si na horskom bicykli vybojuje miestenku na budúcoročnú olympiádu v Paríži. "To, čo som dokázal, som dokázal a to je dobré. Je to tiež veľmi pekné obdobie môjho života – všetky veci, ktoré som urobil v cestnej cyklistike. Ale každý raz musí skončiť," povedal Sagan v rozhovore pre Cycling Weekly.

Na otázku, či mu nebude chýbať sláva alebo peniaze z vrcholového cestného jazdenia, povedal: "Myslím si, že sláva zostane. Už si nemám čo dokazovať." 

Všetko sa bude odvíjať od toho, ako sa mu bude dariť

"Urobil som svoju prácu. Teraz sa chcem sústrediť na seba a svoju rodinu a tiež sa zabaviť na horskej cyklistike. Tam, kde som začal, by som chcel aj skončiť," dodal s odkazom na začiatky svojej súťažnej kariéry.

Sagan dokonca prezradil, že ak mu návrat do horskej cyklistiky vyjde, mohol by pokračovať aj po budúcom roku. "Mám pred sebou ešte jeden rok horskej cyklistiky a stále neviem, či sa mi bude dariť, možno budem pokračovať v horskej cyklistike," uviedol. "Ak nie, po roku prestanem. Je tam veľa otáznikov."

Viac o téme: Tour de France Peter Sagan Slovensko
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá