Na túto chvíľu čakal celý život: Šestnásťročný Repák má za sebou úspešný debut na MS

Maxim RepáMaxim Repá Zdroj: Archív Maxim Repák

MOST - Slovenský motocyklový jazdec Maxim Repák úspešne debutoval v seriáli majstrovstiev sveta WorldSBK. Vo víkendových pretekoch triedy World Supersport 300 v českom Moste obsadil trináste miesto a do hodnotenia svetového šampionátu si zapísal prvých šesť bodov.

Repákovi, ktorý sa dohodol do konca sezóny na spolupráci s českým tímom Accolade Smrz Racing BGR, nevyšla v Moste kvalifikácia. Do pretekov vyštartoval až z 30. miesta.

V nich sa však skvele vyrovnal s premenlivým počasím a napokon sa stal historicky prvým slovenským pretekárom, ktorému sa podarilo bodovať v triede Supersport 300.

"Mám veľkú radosť, že som sa po dlhej prestávke mohol vrátiť na okruhy, a to hneď do svetového šampionátu. Moje poďakovanie patrí Jakubovi Smržovi, majiteľovi tímu Accolade Smrz Racing BGR, ktorý mi dal túto možnosť a myslím si, že som ju využil dobre. Hneď od začiatku sa mi na tímovom motocykli jazdilo výborne.

Žiaľ, kvalifikáciu som nezajazdil podľa mojich predstáv. V mojej kategórii štartovalo 31 jazdcov a v takejto vyrovnanej konkurencii to nebolo jednoduché, ale dal som do pretekov všetko. Brzdnými manévrami som sa posúval pred súperov a teraz mám veľkú radosť z dosiahnutých výsledkov," uviedol v tlačovej správe 16-ročný Repák.

Ďalšie podujatie seriálu sa uskutoční 8.-10. septembra vo francúzskom Magny Cours.

Viac o téme: Maxim Repák
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Facebook/Maxim Repak
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy