VIDEO Český tenis už bez zastúpenia, prekvapenie na domáci úkor, Murray nadeľoval kanára

Český tenista Jiří Lehečka počas ATP Masters 1000 v ToronteČeský tenista Jiří Lehečka počas ATP Masters 1000 v Toronte Zdroj: SITA/AP/The Canadian Press/Cole Burston

TORONTO - Český tenista Jiří Lehečka skončil na turnaji Masters v Toronte v druhom kole. S piatym hráčom svetového rebríčka Casperom Ruudom nevyužil v úvodnej sade dva setbaly a s nórskym rivalom prehral aj druhý vzájomný zápas 6:7, 4:6.

Tenista Jiří Lehečka skončil na turnaji Masters v Toronte v druhom kole. S piatym hráčom svetového rebríčka Casperom Ruudom nevyužil v úvodnej sade dva setboly a s nórskym rivalom prehral aj druhý vzájomný zápas 6:7, 4:6.

Dvadsaťjedenročný Lehečka vo vyrovnanom súboji v úvodnom sete najprv súperovi odvrátil setbol za stavu 5:6 a vynútil si tie-break. V ňom viedol už 6:4, dve možnosti získať set ale nepremenil a Ruud nakoniec skrátenú hru získal 8:6.

Druhý set rozhodol výpadok českého hráča od šiesteho gamu, kedy prehral 13 fiftýnov v rade. Čistou hrou prišiel aj o svoje podanie a za stavu 3:5 čelil na servise trom mečbalom. Tie síce ešte odvrátil, v ďalšej hre ale o tri roky starší súper už štvrtú šancu využil.

Ďalej ide aj Murray, Sonegovi nadelil kanára

Do 2. kola dvojhry na turnaji ATP v Toronte sa prebojoval aj veterán Andy Murray. Bývalý líder svetového rebríčka a trojnásobný grandslamový šampión vyhral v úvodnom kole nad Talianom Lorenzom Sonegom 7:6 (3), 6:0. Pre 36-ročného Škóta, ktorý v minulosti trikrát triumfoval na tomto podujatí, to bolo prvé víťazstvo na kanadskej pôde od roku 2015.

Do 2. kola postúpil aj Američan Marcos Giron, ktorý zdolal Fína Emila Ruusuvuoriho 7:6 (4), 7:6 (6). Jeho ďalším súperom bude piaty nasadený Dán Holger Rune. Už v prvom kole sa s turnajom rozlúčil štrnásty nasadený Chorvát Borna Čorič, ktorý podľahol Austrálčanovi Aleksandarovi Vukicovi 2:6, 3:6.