Predposledná skúška pred volejbalovým sviatkom: Slovenky na palubovke Belgicka uhrali jeden set

Na snímke tréner slovenskej volejbalovej reprezentácie žien Michal Mašek Na snímke tréner slovenskej volejbalovej reprezentácie žien Michal Mašek Zdroj: TASR - Veronika Mihaliková

BEVEREN - Slovenské volejbalové reprezentantky prehrali v prípravnom stretnutí na palubovke Belgicka 1:3. Slovenky čaká proti rovnakému súperovi v nedeľu od 17.00 SELČ ešte jeden duel v Gente, ktorý bude generálkou na ME v Tallinne.

Družstvo trénera Michala Mašeka odštartuje európsky šampionát vo štvrtok 17. augusta (16.00 h) proti Fínsku.

prípravný zápas (Beveren/Belg.)

Belgicko - SLOVENSKO 3:1 (-23, 12, 22, 17)

zostava a body SR: Koseková 1, Palgutová 6, Körmendyová 6, Šunderlíková 19, Žernovič 9, Herelová 2, liberky Magdinová a S. Jančová (Abrhámová 1, Ovečková 1, Šepeľová 9). Tréner: M. Mašek.

Michal Mašek, tréner Slovenska /zdroj: svf.sk/: "Zápas sme začali veľmi dobre. Boli sme koncentrovaní a prvý set sme proti silnému súperovi vyhrali v koncovke. V druhom sme sa trošku zastavili a nemohli sme sa cez to dostať. Doľahla na nás aj únava z posledných dní, ale aj napriek tomu sme sa v ňom do polovice držali.

V treťom nám vinou vlastných chýb ušla koncovka. Potom sa zápas len dohral. Mali sme svoje veci a problémy, ale ja verím, že sa cez to prenesieme, preberieme si to. V druhom zápase sa musíme postaviť inak proti súperovi na servise a v útoku. Je to pre nás posledná previerka pred šampionátom a musíme z toho vyžmýkať čo najviac."

Viac o téme: Slovensko Belgicko Michal Mašek