Trnava chce ukázať divákom dobrý futbal: Lech je lepší a my môžeme iba prekvapiť

Na snímke hráči Spartaka pózujú pre spoločnú fotografiu pred prvým zápasom 3. predkola Európskej konferenčnej ligy (EKL) vo futbale KSS Lech Poznaň - FC Spartak TrnavaNa snímke hráči Spartaka pózujú pre spoločnú fotografiu pred prvým zápasom 3. predkola Európskej konferenčnej ligy (EKL) vo futbale KSS Lech Poznaň - FC Spartak Trnava Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

TRNAVA - Futbalisti Spartaka Trnava budú chcieť vo štvrtkovej odvete 3. predkola Európskej konferenčnej ligy zmazať gólové manko a postúpiť cez Lech Poznaň.

Hlavný tréner Trnavčanov Michal Gašparík po úvodnom stretnutí (1:2) uviedol, že poľský tím to nebude mať na štadióne Antona Malatinského jednoduché. Trnavčania zostali v EKL ako jediný slovenský zástupca.

V prvom stretnutí čelil Spartak ofenzívne výborne pripravenému súperovi, ktorý bol aktívny najmä v prvom dejstve, keď Lech dominoval v držaní lopty (80:20) a vypracoval si aj niekoľko sľubných príležitostí. Trnava ustála tlak, no už po tridsiatich sekundách druhého polčasu inkasovala z kopačky Filipa Marchwinského.

Musíme zlepšiť ofenzívu

Po hodine hry tretí tím uplynulého ročníka Ekstraklasy zúročil prevahu a odskočil na rozdiel dvoch gólov po presnom zásahu Kristoffera Veldeho. Šance na postup zachránil v závere stretnutia Lukáš Štetina, ktorý si však uvedomuje, že jeho tím musí v odvete urobiť viac, ak chce pomýšľať na postup do play off.

"Musíme zlepšiť ofenzívu. Prišlo mi, že sme sa viac zamerali na defenzívnu činnosť. Súper po našej prvej prihrávke spustil veľký pressing jeden na jedného a prakticky okamžite získali loptu. Treba si s tým lepšie poradiť, možno si niečo nacvičiť a prekvapiť ich. Musíme však byť k sebe úprimní, Lech je lepší a my môžeme iba prekvapiť. Ja však verím, že nejaký gól dáme a bude to otvorené. Musíme ukázať divákom dobrý futbal a skončí to tak, ako má," uviedol po prvej konfrontácii autor jediného gólu Trnavy.

Hráč Spartaka Lukáš Štetina Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Tridsaťdvaročný obranca sa presadil v 87. minúte a v nadstavenom čase mohol zabezpečiť pred odvetou stav 2:2, no jeho strele chýbal dôraz: "Bolo by super, keby sa mi to ešte odrazí a dali by sme z toho druhý gól, ale stále môžeme pracovať, pretože 1:2 je lepší výsledok ako 0:2."

Lech to u nás nebude mať ľahké

Hlavný tréner Gašparík po úvodnom zápase prízvukoval, že jeho tím nedokázal reagovať na vysoké postavenie domácich, no zároveň si myslí, že pre favorita dvojzápasu nebude jednoduché potvrdiť postup.

"Vedeli sme, že Lech začne aktívne, bude dlho držať loptu a hrať nátlakovo. Po zisku lopty sme ju nedokázali dlhšie udržať. Nemalo by sa stávať to, čo sa stalo v prvej minúte druhého polčasu. To, čo sme však pred prvým zápasom chceli, otvorenú odvetu, sa nám splnilo a Lech to u nás nebude mať ľahké," povedal kouč Spartaka.

Výkop štvrtkového zápasu je na programe o 20.00 h na štadióne Antona Malatinského v Trnave. Duel, ktorý organizátori označili za rizikový, povedú rozhodcovia zo Španielska. Hlavným arbitrom je Cesar Soto Grado, ktorému na čiarach asistujú Pau Cebrian Devis a Carlos Alvarez Fernandez.

Víťaz sa v play off o skupinovú fázu EKL stretne so zdolaným zo súboja 3. predkola Európskej ligy medzi Slaviou Praha a SC Dnipro-1. Spartak hral naposledy play off v európskej súťaži v roku 2018, cez Olimpiju Ľubľana (1:1, 2:0) vtedy postúpil do skupinovej fázy EL.