Veľká škoda! Slovenská biatlonistka siahala na medailu, pripravila sa o ňu sama

Slovenská reprezentantka Ema KapustováSlovenská reprezentantka Ema Kapustová Zdroj: Igor Stančík/Slovenský biatlon

OSRBLIE - Slovenská reprezentantka Ema Kapustová obsadila štvrté miesto v superšprinte junioriek na majstrovstvách sveta v letnom biatlone v Osrblí.

V úvodnej súťaži šampionátu mohla pomýšľať na medailu, pripravila ju o ňu nevydarená streľba v ľahu, kde v dvoch streleckých položkách urobila dokopy štyri chyby (celkovo 2-2-0-0). Predtým bola v kvalifikácii tretia.

Kapustová zaostala vo finále za víťaznou Bulharkou Lorou Christovovou o 1:00,9 minúty. Christovová viedla, no pokazila záverečnú streľbu a pre tri trestné kolá stratila výrazný náskok. V záverečnom kole však predbehla Ukrajinku Oleksandru Merkušynovú a získala zlato. Merkušynová dobehla druhá so stratou 9,5 sekundy, bronz vybojovala jej krajanka Olena Horodná.

Ďalšia slovenská reprezentantka Michaela Straková skončila na 10. mieste (+1:37,5), Kristína Makovínyová obsadila 11. (+1:50,4) a Tamara Molentová 17. priečku (+2:50,2). Do 30-členného finále postúpilo z kvalifikácie všetkých šesť slovenských biatlonistiek.

Borguľa 9. v superšprinte juniorov

Poliak Jan Gunka triumfoval v superšprinte juniorov na majstrovstvách sveta v letnom biatlone v Osrblí. Vo finále dosiahol čas 21:19,2 minúty a víťaza kvalifikácie Matiju Legoviča prevýšil o viac než 10 sekúnd. Chorvát napokon skončil až tretí, striebro získal Ukrajinec Sergij Suprun, ktorý bol o sekundu rýchlejší.

Do finále sa prebojovala trojica Slovákov. Najlepšie, na 9. pozícii, skončil Jakub Borguľa, ktorý si oproti kvalifikácii polepšil o šesť priečok. Počas pretekov mohol pomýšľať i na medaily, po treťom kole bol totiž druhý.

Na strelnici však urobil tri chyby, následne spomalil a v záverečnej streľbe chyboval dvakrát. Zo strelnice odišiel deviaty a na tejto priečke prišiel aj do cieľa. Jeho krajania Benjamín Belicaj a Markus Sklenárik obsadili 14., respektíve 17. miesto.

Letný biatlon - MS v Osrblí

superšprint - finále junioriek: 1. Lora Christovová (Bulh.) 24:33,8 min. (5), 2. Oleksandra Merkušynová +9,5 (3), 3. Olena Horodná (obe Ukr.) +36,3 (4), 4. Ema KAPUSTOVÁ +1:00,9 min (4), ..., 10. Michaela STRAKOVÁ +1:37,5 (2), 11. Kristína MAKOVÍNYOVÁ +1:50,4 (3), 17. Tamara MOLENTOVÁ +2:50,2 (7), 21. Alžbeta GARGULÁKOVÁ +3:55,1 (8), 24. Veronika MICHALECHOVÁ +4:50,5 (6)

superšprint - finále juniorov: 1. Jan Gunka (Poľ.) 21:19,2 min. (4), 2. Sergij Suprun (Ukr.) +9,8 (17), 3. Matija Legovič (Chor.) +10,8 (1), ..., 9. Jakub BORGUĽA +57,7 (15), 14. Benjamín BELICAJ +1:23,8 (29), 17. Markus SKLENÁRIK +1:41,4 (26)

Viac o téme: Osrblie Ema Kapustová MS v letnom biatlone Jakub Borguľa Superšprint