Etiópske bežkyne takmer kompletne ovládli pódium: Bronz z maratónu putuje do Maroka

Amane Beriso Shankuleová a Gotytom Gebreslaseová oslavujú v cieliAmane Beriso Shankuleová a Gotytom Gebreslaseová oslavujú v cieli Zdroj: SITA/AP/

BUDAPEŠŤ - Etiópska bežkyňa Amane Beriso Shankuleová sa stala víťazkou maratónu žien na atletických MS v Budapešti. Zaznamenala čas 2:24:23 h. Striebro získala jej krajanka a obhajkyňa titulu Gotytom Gebreslaseová výkonom 2:24:34, po bronzovú medailu si dobehla Maročanka Fatima Ezzahra Gardadiová za 2:25:17.

Preteky sa išli v réžii Etiópčaniek, už zhruba na 30. kilometri sa všetky štyri zástupkyne tejto krajiny odpútali od súperiek. Tridsaťjedenročná Shankuleová predviedla rozhodujúci útok približne na 35. kilometri.

Gotytom Gebreslaseová, Amane Beriso Galéria fotiek (3) Gotytom Gebreslaseová, Amane Beriso Shankuleová a Ezzahra Gardadiová so svojimi medailovými úlovkami z maratónu Zdroj: SITA/AP/

Získala prvú medailu z významných podujatí, no minulý rok sa už zaskvela, keď vyhrala maratón vo Valencii v treťom najlepšom čase histórie 2:14:58. Dvom Etiópčankám došli sily a Gardadiová si tak vlastným tempom prišla po tretiu priečku.