Idú po vzore NHL: Absolútne prelomový deň pre ženský hokej!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

NEW YORK - V Severnej Amerike budú mať od januára svoju profesionálnu súťaž po vzore NHL tiež hokejistky. Vznik Professional Women's Hockey League (PWHL) dnes oznámilo v zámorí vedenie novej ligy, ktorú bude hrať rovnako ako kedysi NHL šesť zakladajúcich klubov, po tri zo Spojených štátov amerických a z Kanady.

Americké kluby z takzvanej Original Six budú mať základne v Bostone, Minneapolis-St. Paulu a New Yorku, kanadské budú sídliť v Montreale, Toronte a Ottawe. Podrobnosti týkajúce sa hál, názvov klubov a loga budú zverejnené neskôr.

Prvý ročník PWHL sa začne v januári 2024 a potrvá do konca mája alebo začiatku júna, počíta sa s prestávkou na aprílové majstrovstvá sveta. Ďalšie sezóny by mali začínať v novembri a hrať sa budú do mája.

Od 1. septembra budú mať kluby možnosť počas desiatich dní podpisovať prvé zmluvy s voľnými hráčkami, 18. septembra sa potom uskutoční draft, pri ktorom si budú kluby vyberať hokejistky podobne ako tímy NHL.

V premiérovej sezóne by tímy mali odohrať v základnej časti 24 zápasov, z toho polovicu na domácom ľade, nie však nevyhnutne na rovnakom mieste.

"To znamená zápasy v iných mestách, ktoré nie sú mestami v našej ´Original Six´, a to ako v mestách s klubmi NHL, tak možno aj v mestách, v ktorých sa NHL nehrá," povedal člen predstavenstva PWHL Stan Kasten, prezident bejzbalového klubu Los Angeles Dodgers. Jeho vlastníci PWHL financujú, členkou správnej rady je napríklad tenisová legenda Billie Jean Kingová.

K vzniku súťaže dnes zablahoželali aj predstavitelia NHL. "Sme naďalej pripravení podporovať ženský hokej a tešíme sa na spoluprácu s PWHL na rozvoji nášho športu," uviedla NHL.

Viac o téme: Billie Jean Kingová PWHL Professional Women's Hockey League Stan Kasten
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy