Ponuky chodili aj z Maďarska, no česká liga je kvalitnejšia: Iván bude obliekať dres tohto klubu

Na snímke zľava brankár Michaloviec Benjamín Száraz, hráč Trnavy Alex Iván a hráč Michaloviec Michal Jeřábek počas dohrávky 16. kola Fortuna ligy medzi FC Spartak Trnava - MFK Zemplín MichalovceNa snímke zľava brankár Michaloviec Benjamín Száraz, hráč Trnavy Alex Iván a hráč Michaloviec Michal Jeřábek počas dohrávky 16. kola Fortuna ligy medzi FC Spartak Trnava - MFK Zemplín Michalovce Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

KARVINÁ - Slovenský futbalista Alex Iván prestúpil z FC DAC 1904 Dunajská Streda do českého klubu MFK Karviná. Dvadsaťšesťročný krídelník si tak prvýkrát v kariére zahrá najvyššiu českú súťaž.

Iván sa v kabíne stretol s Matejom Čurmom, s ktorým ešte na jar spoločne obliekal dres trnavského Spartaka.

"Prvé pocity sú pozitívne. Som rád, že môžem pôsobiť v prvoligovom českom klube. Mal som ponuky z Maďarska, ale česká liga je kvalitnejšia. Mám radosť, že taká ponuka prišla, pretože sú tu väčšie kluby, ktoré pravidelne hrajú európske poháre," uviedol Iván pre oficiálny web Karvinej.

"Je to rýchlostný hráč, vie hrať jeden na jedného. Mali sme o neho záujem už pred niekoľkými rokmi, keď hral v Seredi," povedal športový riaditeľ MFK Lubomír Vlk.
 

Viac o téme: FC DAC 1904 Dunajská Streda MFK Karviná Alex Iván
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/MFK Karviná
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy