Česi si vylámali zuby na Albánsku, trápenie Poľska proti trpaslíkovi, potom zasiahol Lewangoalski

Tomáš Čvančara v súboji o loptuTomáš Čvančara v súboji o loptu Zdroj: Profimedia

PRAHA - Futbalisti Česka len remizovali v domácom stretnutí kvalifikácie ME 2024 s Albánskom 1:1, ale udržali si prvé miesto v E-skupine.

Sedembodoví Česi privítali v domovskom stánku pražskej Slavie reprezentáciu Albánska, ktorá strácala na nich v tabuľke "éčka" len bod. Domáci sa tešili z prvého gólu v 48. minúte, ale útočník Lukáš Provod bol v ofsajde. O osem minút neskôr však už Česi viedli. Tomáš Souček získal loptu, prešiel cez dvoch protihráčov a krásnou prihrávkou našiel Václava Černého, ktorý prekonal brankára Etrita Berišu.

Albánsko vyrovnalo po chybe domácich v rozohrávke. Nedim Bajrami zaznamenal tretí gól v kvalifikácii. Česi mali v 74. minúte šancu na druhý presný zásah, ale hlavičku Ladislava Krejčího zneškodnil Beriša.

Poliaci sa dočkali svojho prvého víťazstva až vo štvrtom stretnutí. Favorit takmer 70 minút nevedel prekonať obranné hradby Faerských ostrovov. Mužstvu portugalského trénera Fernanda Santosa pomohla až ruka Odmara Faerä v šestnástke.

Robert Lewandowski premenil penaltu, keď poslal loptu do protipohybu brankára Mattiasa Lamhaugeho. Kanonier Barcelony o desať minút neskôr svojim druhým gólom v zápase potvrdil zisk troch bodov.