Slová šampiónky plné odhodlania: Táto správa poteší všetkých športových nadšencov

Americká gymnastka Simone BilesováAmerická gymnastka Simone Bilesová Zdroj: SITA/AP/Godofredo A. Vásquez

NEW YORK - Hviezdna gymnastka Simone Bilesová po tohtoročnom comebacku túži na budúci rok štartovať na olympijských hrách v Paríži. Povedala to v rozhovore na televíznej stanici NBC.

Bilesová má v športovej gymnastike sedem olympijských medailí. Po odstúpení z hier v Tokiu sa tento rok k súťažiam vrátila a získala rekordný ôsmy domáci titul vo viacboji.

Dvadsaťšesťročná Američanka sa dlho zdráhala zverejniť, kam po svojom návrate smeruje. Moderátorke Hode Kotbovej sa ale zverila, že sa chce dostať do amerického tímu pre budúcu olympiádu. "Práve teraz by som povedala, že je to cesta, po ktorej by som strašne rada išla," poznamenala Bilesová.

Gymnastická kráľovná

Bola gymnastickou kráľovnou olympijských hier v Riu de Janeiro 2016, kde získala štyri zlaté a jednu bronzovú medailu. Očakávalo sa, že na to nadviaže o päť rokov neskôr v Tokiu, no po úvodnom preskoku sa vzdala v súťaži družstiev pre psychické problémy. Svoje odstúpenie vysvetlila tým, že pri točených prvkoch stráca prehľad o tom, kde sa vo vzduchu nachádza. Dostala olympijské tímové striebro a potom získala ešte bronz na kladine.

Americká gymnastka Simone Bilesová Galéria fotiek (2) Americká gymnastka Simone Bilesová sa raduje z víťazstva na domácom šampionáte Zdroj: SITA/AP/Godofredo A. Vásquez

Po olympiáde sa majiteľka rekordných 19 svetových titulov z gymnastického sveta stiahla a vrátila sa až tento rok v lete. Na americkom šampionáte sa predviedla v skvelej forme. Mieri do Paríža, ale je obozretná. "Myslím si, že musíme byť opatrnejší v tom, ako tie veci robíme. Všetko, čo robíme, smeruje k ďalším hrám. Je to veľmi cielené," povedala gymnastická šampiónka.

Stará sa o seba viac ako pred minulými olympijskými hrami v Tokiu. "Počúvam svoje telo a dávam si pozor, aby som si urobila čas na dôležité veci vo svojom živote. Chodím na terapie, aby som si bola istá, že je všetko v rovnováhe. Že môžem odviesť maximum v telocvični, byť dobrá manželka, dobrá dcéra, dobrá kamarátka a všetky tie dobré veci," priblížila gymnastka, ktorá sa v súťažnej pauze vydala za hráča NFL Jonathana Owensa.

Viac o téme: OH 2024 Olympijské hry Simone Bilesová OH Paríž
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy