Taliani s novým trénerom nepríjemne zaskočili fanúšikov, Kosovo okradlo o body Švajčiarov

Ciro ImmobileCiro Immobile Zdroj: SITA/AP/Boris Grdanoski

SKOPJE - Futbalisti Talianska nepotvrdili úlohu favoritov a v zápase C-skupiny kvalifikácie ME 2024 len remizovali na ihrisku Severného Macedónska 1:1.

Hostia viedli od 46. minúty, keď skóroval kapitán Ciro Immobile. Domáci vyrovnali po presnom zakončení Enisa Bardhiho z priameho kopu. Trénerovi Lucianovi Spallettimu tak nevyšla premiéra na lavičke Talianska. Švajčiari nevyhrali v I-skupine druhý zápas za sebou, keď prekvapivo remizovali na ihrisku Kosova 2:2.

Taliani začali lepšie, mali dominantné držanie lopty a vytvorili si aj niekoľko šancí. Najväčšiu mal v 21. minúte Sandro Tonali, no trafil len žrď. Domáci hrozili hlavne z brejkov, no brankár Gianluigi Donnarumma podržal svoj tím. Favorit sa presadil krátko po prestávke.

Luciano Spalletti Galéria fotiek (5) Luciano Spalletti Zdroj: SITA/AP/Boris Grdanoski

Nicolo Barella krížnou strelou trafil žrď, ale Immobile hlavičkou prekonal brankára Stola Dimitrievského. Severnému Macedónsku sa však podarilo v 81. minúte vyrovnať na 1:1. Enis Bardhi z priameho kopu výstavne zakrútil loptu pravačkou presne k žrdi. Úradujúci majstri Európy si v závere ešte vytvorili tlak, ale nedokázali streliť druhý gól.

Talianom tak nevyšla odplata za prehru 0:1 zo semifinále baráže o MS 2022 v Katare. "Squadra azzurra" je so štyrmi bodmi na treťom mieste, keď má v porovnaní so štvrtým Macedónskom lepšie skóre a zápas k dobru.

Kosovo bodovalo so Švajčiarmi

Švajčiari na pôde Kosova nebodovali naplno, aj keď dvakrát v Prištine viedli. Domácim zariadil zisk bodu v štvrtej minúte nadstaveného času svojím druhým gólom v stretnutí útočník Vedat Muriqi. Mužstvo Murata Yakina si však udržalo post lídra tabuľky a má dvojbodový náskok pred Rumunskom.

Zverenci Edwarda Iordanescua remizovali tretíkrát v rade, keď ich domáci súboj proti tretiemu Izraelu sa skončil nerozhodne 1:1. Hráči Andorry remizovali s Bieloruskom 0:0. Domácim patrí s dvoma bodmi posledné 6. miesto, Bielorusi sú so štyrmi bodmi na štvrtej priečke.