Najmladšia Američanka od čias Sereny: Coco pobláznila New York a je nová kráľovná US Open

Coco Gauffová - víťazka ženskej dvojhry US Open 2023Coco Gauffová - víťazka ženskej dvojhry US Open 2023 Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

NEW YORK - Ohlasy svetových médií po prvom grandslamovom triumfe americkej tenistky Coco Gauffovej. Vo finále ženskej dvojhry na US Open zdolala v noci na nedeľu Bielorusku Arynu Sabalenkovú 2:6, 6:3 a 6:2.

BBC: "Americká tínedžerka Coco Gauffová naplnila potenciál. Na sociálnych sieťach sa objavilo video, ako na štadióne Arthura Ashea tancovala ako osemročná. O jedenásť rokov stála na rovnakom mieste. Tentoraz na kurte a zdvihla grandslamovú trofej, o ktorej dlho snívala."

The Telegraph: "Gauffová využila podporu publika a získala svoj prvý grandslamový titul. Po žalostnom začiatku sa zápas v druhom sete rozbehol a nadchol publikum."

tennis.com: "Gauffová sa stala najmladšou Američankou, ktorá vyhrala US Open od čias Sereny Williamsovej. Nová šampiónka reprezentuje to najlepšie zo svojej krajiny."

Marca: "Gauffová získala svoj prvý grandslamový titul. Vo finále nastúpila ako najmladšia Američanka od roku 1999, keď získala titul v tínedžerskom veku Serena Williamsová."

La Gazzetta dello Sport: "Coco pobláznila New York a je nová kráľovná US Open. Američanka vo finále zdolala Sabalenkovú."

Viac o téme: Coco Gauffová Aryna Sabalenková
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy