Favorizovaný rusko-nemecký pár neuhral ani set: Dabrowská s Routliffeovou ovládli debla na US Open

Gabriela Dabrowska a Erin RoutliffeováGabriela Dabrowska a Erin Routliffeová Zdroj: Profimedia

NEW YORK - Kanadská tenistka Gabriela Dabrowska s Novozélanďankou Erin Routliffeovou sa stali víťazkami ženskej štvorhry na grandslamovom US Open.

Turnajové šesntástky zdolali vo finále dvanásty nasadený nemecko-ruský pár Laura Siegemundová, Vera Zvonariovová 7:6 (9), 6:3. Pre Dabrowskú i Routliffeovú je to prvý grandslamový titul.

Tridsaťjedenročná Dabrowská a o tri roky mladšia Routliffeová spolu hrali prvýkrát začiatkom augusta v Montreale a na troch turnajoch pred US Open mali bilanciu 4/3. Vo Flushing Meadows ale vyhrali päť stretnutí na kurte a postup do štvrťfinále im uľahčilo odstúpenie Barbory Strýcovej a zdravotne indisponovanej Markéty Vondroušovej.

Routliffeová dosiahla na trofej vo svojom prvom grandslamovom finále. Dabrowská, ktorá má za sebou porážku vo wimbledonskom finále z roku 2019, pridala dnešné víťazstvo k triumfom v mixe na Roland Garros 2017 a Australian Open 2018.

ženy - štvorhra - finále:

Gabriela Dabrowská, Erin Routliffeová (Kan,/N. Zél.-16) - Laura Siegemundová, Vera Zvonariovová (Nem./Rus.-12) 7:6 (9), 6:3

Viac o téme: Laura Siegemundová Gabriela Dabrowská Vera Zvonariovová Erin Routliffeová
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/US Open Tennis Championships
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy