Magický Djokovič schytáva pochvaly odvšadiaľ: Milujem Rogera, Lavera, Rafu, ale tento chlapec...

Srbský tenista Novak Djokovič sa stal štvrtýkrát v kariére víťazom US OpenSrbský tenista Novak Djokovič sa stal štvrtýkrát v kariére víťazom US Open Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

NEW YORK - Novak Djokovič v nedeľu získal svoj 24. grandslamový titul kariéry a neohrozene vládne v tejto štatistike. 36-ročný Srb stále cíti hlad po úspechoch a je isté, že na Australian Open 2024 bud útočiť na triumf číslo 25.

Po víťazstve nad Daniilom Medvedevom vo finále US Open sa valili na Novaka pochvaly zo všetkých strán. A nečudo, najlepší hráč tenisovej súčasnosti si zaslúži jedine obdiv a rešpekt za výkony, ktoré predvádza aj vo veku 36 rokov. Do zástupu gratulantov a tých, ktorí sňali pomyselný cylinder, patrí aj John McEnroe. Ten vyhral US Open dohromady štyrikrát a okrem toho mal na konte sedem grandslamových titulov.

"Je to jeden z najpozoruhodnejších atlétov, akých uvidíte v akomkoľvek športe a v akomkoľvek možnom smere. Jeho drajv, hlad, ktorý stále má po všetkých tých úspechoch, je šialený. Je jedným z miliardy," povedal vždy usmiaty a vtipný Johny "Mek".

"Milujem Rogera Federera, idolizoval som si Roda Lavera. Voči Rafovi Nadalovi mám ten najväčší rešpekt za to, ako po celý čas bojuje na kurte. Ale tento chlapec... Ani neviem, kde začať, musíte ho iba obdivovať," vravel McEnroe do mikrofónu ESPN po skončení finále v New Yorku.

Novak Djokovič vyzerá, ako keby ani nechcel nikdy zastaviť. Hoci má 36 rokov, drží si tú najvyššiu možnú tenisovú úroveň. Fantastický hráč a ešte lepší človek je aj podľa trénera Gorana Ivaniševiča stále namotivovaný vyhrávať čo najviac titulov. Dosiahne na 30 grandslamov? Ktovie...

Momentálne si dá krátku pauzu a na začiatku októbra sa konečne predstaví čínskym fanúšikom v Šanghaji, kam sa vracia podujatie Masters 1000 prvý raz od jesene 2019, stopku spôsobil koronavírus.

Viac o téme: Novak Djokovič John McEnroe US Open 2023
  • Autor: © Zoznam/Ondrej Herceg
  • Zdroj: Športky, tennisworldusa.org

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy