Poľská hviezda s jasnou prioritou: Swiateková po neúspešnej obhajobe na US Open zmenila plány

Poľská tenistka Iga SwiatekováPoľská tenistka Iga Swiateková Zdroj: SITA/AP/Christinne Muschi/The Canadian Press

GUADALAJARA - Tenistka Iga Swiateková vynechá nadchádzajúci turnaj elitnej kategórie WTA 1000 v Guadalajare, aby si oddýchla pred náročnou záverečnou časťou sezóny.

Dvadsaťjedenročná Poľka, ktorá po neúspešnej obhajobe titulu na US Open prišla o pozíciu svetovej jednotky, na sociálnych sieťach uviedla, že chce minimalizovať riziko zranenia a rozhodla sa preto upraviť svoj program.

Swiateková prehrala na poslednom grandslame sezóny v osemfinále s Jelenou Ostapenkovou a uvoľnila tým cestu do čela rebríčka Aryne Sabalenkovej. Teraz chce po 75 týždňoch na tenisovom tróne preskupiť sily a dopriať si reštart.

"Musím počúvať svoje telo a sezóna je veľmi intenzívna - najvyššou prioritou je dohrať až do konca v zdraví a naplánovať všetko šikovne tak, aby som neriskovala zranenia," uviedla Swiateková na platforme X, predtým twitteri. "Žiaľ, musím sa vzhľadom na zmenu programu odhlásiť z turnaja v Guadalajare," dodala.

Predposledné turnaje WTA 1000 v sezóne sa začnú 17. septembra a Swiateková na ňom mala štartovať prvýkrát. K turnajom sa chystá vrátiť až o týždeň neskôr v Tokiu.

Viac o téme: Iga Swiateková WTA 1000 Guadalajara
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Iga Świątek
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy