Fanúšikovia, prosím, pomôžte mi: Zúfalý český supertalent zháňa balík peňazí

Roman StaněkRoman Staněk Zdroj: Profimedia

PRAHA - Český pretekár Roman Staněk zháňa finančné prostriedky na štart v ďalšej sezóne vo formule 2, ohrozená je aj jeho účasť v závere tohto roku.

Devätnásťročný jazdec tímu Trident sa obrátil pre pomoc na verejnosť a založil webové stránky, kde ho môžu fanúšikovia finančne podporiť. Rodák z Valašského Meziříčí o tom informoval v tlačovej správe.

"Na jednu sezónu máme rozpočet okolo 60 miliónov korún. Takýto ročný rozpočet je podobný tomu, ktorý majú aj niektoré prvoligové futbalové kluby v Česku," povedal Staněk, ktorého hlavným sponzorom bola doteraz firma jeho otca Romana Staňka staršieho. Ten podľa pretekára investoval do kariéry svojho syna zhruba 300 miliónov korún.

"Platíme úplne za všetko. Najväčšia časť peňazí ide na to, aby som vôbec mohol za nejaký tím jazdiť, a ďalej sa platí za cestovanie, hotely alebo aj za poškodenie formuly. Dokonca ani nezáleží na tom, či do niekoho narazím ja alebo niekto narazí do ma. Naozaj ma na motoršporte táto jeho stránka štve a je ohromne ťažké na to peniaze zohnať," doplnil Staněk.

Roman Staněk Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Talentovaný pilot teraz požiadal o pomoc fanúšikov. Pripravil špeciálny web, kde ho môžu fanúšikovia finančne podporiť. Na oplátku môžu získať napríklad meno na formule a budú zaradení aj do žrebovania o ceny z tohtoročnej sezóny.

"Veľa fanúšikov mi písalo a hovorilo, že by mi radi nejako pomohli príspevkom, tak sme s mojím tímom vytvorili web, kde to pôjde. Každý, kto mi pomôže, dostane malé poďakovanie a bude mať šancu získať niektorú z cien ako moju helmu alebo rukavice z tejto sezóny. Kto by ma teda chcel podporiť, tak navštívte web www.roman-stanek.com a tam to pôjde," uviedol Staněk.

V ohrození je aj Abú Zabí

Víťaz Zlatého volantu za rok 2022 v kategórii okruhy a vrchy absolvoval v tohtoročnej sezóne F2 všetkých dvanásť podnikov, patrí mu s pätnástimi bodmi priebežné 18. miesto. Najlepší výsledok zajazdil v šprinte v Rakúsku, kde bol piaty. Tohtoročnú sezónu by mal Staněk zakončiť v novembri v Abú Zabí. Aj tu je ale jeho účasť ohrozená.

"Dúfam, že tam pôjdem, pretože by som si veril na dobrý výsledok. Minule v Monze sa mi konečne podarilo tretie miesto v kvalifikácii a myslím, že by som tam na to nadviazal. Je tam vlastne len jedno miesto, kde sa dá predbiehať, takže keby som sa dobre kvalifikoval, mal by som šancu to udržať. Tak snáď tam pôjdem," dodal Staněk.

Viac o téme: Formula 2 Roman Staněk Trident
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy