Úvodný tréning v réžii jedného tímu: Verstappen zajazdil až tretí najrýchlejší čas

Charles Leclerc počas tréningu pred VC SingapuruCharles Leclerc počas tréningu pred VC Singapuru Zdroj: SITA/AP/Vincent Thian

SINGAPUR - Úvodné tréningy na Veľkú cenu Singapuru vozidiel formule 1 ovládli piloti Ferrari.

V prvej časti zvíťazil na okruhu Marina Bay monacký jazdec Charles Leclerc o 78 tisícin sekundy pred tímovým kolegom Carlosom Sainzom. V popoludňajšej sekcii si obaja pretekári poradie na čele prehodili, Sainz porazil Leclerca o 18 tisícin sekundy. Úradujúci majster sveta a líder priebežného poradia Max Verstappen z Red Bullu zajazdil tretí a ôsmy najrýchlejší čas.

Piloti Ferrari potvrdili v Singapure zlepšenú formu. V Ázii sa pokúsia nadviazať na posledný výsledok z Veľkej ceny Talianska, kde bol Sainz tretí a Leclerc štvrtý. Na mestskej trati Marina Bay sa im darilo aj vlani – Leclerc vtedy obsadil druhé miesto, Sainz skončil hneď za ním.

Verstappen naopak zaútočí v nedeľu na jedenáste víťazstvo za sebou, čím by predĺžil rekordnú sériu výhier. Dvadsaťpäťročný Holanďan sa usiluje v Singapure o prvý triumf v kariére, doteraz tam bol najlepšie druhý v roku 2018.

Rodák z Hasseltu sa tiež môže priblížiť tretiemu majstrovskému titulu za sebou. Na čele šampionátu má náskok 145 bodov pred tímovým kolegom Sergiom Pérezom. Mexičan, ktorý v Singapure obhajuje minuloročné víťazstvo, bol v oboch tréningoch siedmy.

Program Veľkej ceny Singapuru bude pokračovať sobotňajším tretím tréningom, po ktorom sa uskutoční od 15:00 SELČ kvalifikácie. Preteky sú na programe v nedeľu o hodinu skôr.

Viac o téme: Carlos Sainz Tréning VC Singapuru Max Verstappen Charles Leclerc
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy