VIDEO Nepredstaviteľná facka pre hokejový Slovan: Potupný domáci világoš od Michaloviec

Oslavujúci hokejisti HK Dukla Ingema MichalovceOslavujúci hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce Zdroj: SITA/Milan Illík

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava podľahli v otváracom zápase Tipos extraligy 2023/2024 na domácom ľade Michalovciam 2:8. S týmto súperom utrpeli najvyššiu prehru, odkedy Dukla vstúpila v roku 2019 do najvyššej súťaže.

Slovan išiel do vedenia už v 14. sekunde zásluhou Jamesa Browna, hostia však tromi gólmi otočili skóre a Jareda Coreaua nahradil v bránke domácich Samuel Baroš. Dukla potom do konca zápasu mala hru pevne v rukách a postupne navyšovala svoj náskok. Kaspars Daugavinš sa v premiére v drese Michaloviec blysol gólom a asistenciou.

1. kolo TL:

HC Slovan Bratislava - Dukla Ingema Michalovce 2:8 (1:3, 1:2, 0:3)
Góly: 1. Brown (Pecararo, O´Brien), 39. Pecararo (O´Brien) – 5. Buc (Kabáč), 10. Kabáč (Buc, Mihálik), 10. Acolatse, 25. Daugavinš (Heard, Newton), 30. Suja, 42. Newton (Daugavinš, Heard), 46. Pearson (Valach), 53. Pearson (Valach, Santos). Rozhodovali: Hronský, J. Konc ml. – Durmis, Jurčiak, vylúčení: 6:8 na 2 min., navyše Petráš (Slovan) a Newton (Michalovce) obaja 5+DKZ za hrubosť, Bjalončík 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1, 4460 divákov.

Slovan: Coreau (10. Baroš) - Schied, Golian, Maier, Sersen, Gachulinec, Murphy, Jendek, Romančík - Pecararo, Brown, O´Brien - Fominych, Minárik, Takáč - Török, Findlay, Lukošik - Výhonský, Petráš, Masnica

Michalovce: Škorvánek - Bodák, Macejko, Acolatse, Cibák, Michalčin, Mihalik, Fedor, Pišoja - Solenský, Newton, Bjalončík - Santos, Pearson, Valach - Daugavinš, Heard, Suja - Kabáč, Buc, Vašaš

Nováčik majstra neprekvapil

Úradujúci slovenský hokejový majster HC Košice vstúpil víťazne do novej sezóny Tipos extraligy. Vo svojom úvodnom zápase ročníka 2023/2024 zdolal na domácom ľade nováčika HC 19 Humenné 4:1. Pre hostí to bol historicky prvý duel v najvyššej slovenskej súťaži.

Striedačka Humenného, vľavo v Galéria fotiek (31) Lavička Humenného Zdroj: TASR/František Iván

Košičania položili základ triumfu v prvej tretine, keď v priebehu tri a pol minúty nasúkali nováčikovi tri góly. Po treťom zásahu z hokejky Huntera Fejesa v 13. minúte vystriedal Patrika Kozela v bránke hostí Stanislav Galimov. Humenčania sa dostali do tempa až v druhej časti, keď znížili zásluhou presilovkového gólu Lukáša Handlovského, viac zdramatizovať zápas sa im už však nepodarilo, naopak Patrik Lamper v 56. minúte spečatil výsledok na konečných 4:1 pre domácich.

Stretnutiu predchádzal slávnostný akt, počas ktorého si hráči Košíc prevzali majstrovské prstene a pred fanúšikmi ukázali víťaznú trofej. Domáci klub za asistencie tria Michal Chovan, Marek Bartánus a Jakub Ferenc vyvesil pod strop Steel arény majstrovskú vlajku. Vedenie "oceliarov" takisto odovzdalo dres s číslom 50 svojmu bývalému hráčovi Petrovi Bartošovi, ktorý 5. septembra oslávil jubilejných 50 rokov.

HC Košice - HC 19 Humenné 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Góly: 9. Berger (Lamper, Jääskeläinen), 10. M. Lunter (Krivošík), 13. Fejes (Šimun, Zech), 56. Lamper (Berger) - 28. Handlovský (Ďakov, Kriška). Rozhodovali: Snášel, M. Novák - D. Konc ml., Šoltés, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3816 divákov.

HC Košice: Janus - Breton, Olsson, Zech, Ferenc, Šedivý, Deyl, J. Hudec - Fejes, Pollock, Bartánus - M. Lunter, M. Chovan, Krivošík - Lamper, Berger, Jääskeläinen - Šimun, Zigo, Rogoň

HC 19 Humenné: Kozel (13. Galimov) - Novota, Ďakov, Sergijenko, Meliško, Glazkov, Novický, R. Novák - Handlovský, Pavlovs, Kriška - Lapšanský, Kuru, Paršin - Borov, Linet, Vaško - Michalík, M. Krajňák, Lačný

11-gólová prestrelka pod Urpínom

V prvom kole Tipos hokejovej extraligy Banská Bystrica prehrala na svojom ľade s Trenčínom 5:6. V gólovej prestrelke dvakrát viedla 1:0 a 5:4, keď hokejisti spod hradu Matúša Čálka neudržali dvojgólové vedenie (1:3). Napokon však brali všetky body, keď sa v samom závere presadil obranca Pietroniro.

Do vedenia išli v ôsmej minúte domáci, keď sa v predbránkovom priestore najlepšie zorientoval Bíreš. Hostia odpovedali z podobnej situácie na konci prvej tretiny, puk za čiaru dotlačil Conway, a na začiatku druhej tretiny otočil stav v presilovke nepokrytý Lichanec. Na 1:3 zvýšil o dve minúty z ďalšej presilovky pohotový Petráš. Lenže tím spod Urpína vyrovnal stav peknou strelou Bíreša a dorážkou Matoušeka v početnej výhode. Gól do šatne dali napokon Trenčania po teči Imma.

Stav 3:4 zmenil na 4:4 v tretej tretine z bystrického tlaku Vela a obrat privodil piatym gólom v presilovke z dorážky Gašpar. Lenže v početnej výhode sa presadil na druhej strane i Immo a 55 sekúnd pred koncom rozhodol o výhre hostí Pietroniro, keď mal brankár Belányi zakrytý výhľad.

HC ´05 Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 5:6 (1:1, 2:3, 2:2)
Góly: 8. Bíreš (Žitný, Bačík), 27. Bíreš (Gašpar, Bačík), 33. Matoušek (Bíreš, Gašpar), 44. Vela (Wilkins), 52. Gašpar (Matoušek, Žitný) – 18. Conway, 23. Lichanec (Conway, Ekberg), 25. Š. Petráš (Conway, Ekberg), 39. Immo (Charbonneau, Baláž), 54. Immo (Pietroniro, Ahl), 60. Pietroniro (T. Bokroš, D. Hudec). Rozhodovali: Výleta, Baluška – Bogdaň, Ordzovenský, vylúčení na 2. min: 5:5, presilovky: 2:3, oslabenia 0:0, 2016 divákov

Banská Bystrica: Belányi – Wilde, Ďatelinka, Hora, Bačik, Holenda, Dame-Malka, Žabka –  Petriska, Sojka, Matoušek – Wilkins, Vela, Turnbull – Gašpar, Bíreš, Žitný – Štrauch, Stránsky, R. Faith – Šuchaň

Trenčín: LaCouvee – Pietroniro, Starosta, Ekberg, M. Hudec, T. Bokroš, Hlaváč, Kupec – Ahl, Conway, Š. Petráš – Charbonneau, Baláž, Immo – D. Hudec, Sojčík, Krajčovič – Vaňo, Lichanec, M. Sloboda

Spišiaci uspeli v Nových Zámkoch

Hokejisti HK Spišská Nová Ves vyhrali vo svojom úvodnom zápase novej sezóny Tipos extraligy na ľade HC MIKRON Nové Zámky 2:1.

Hostia viedli zásluhou Michaela Vandasa a Todda Burgessa na začiatku druhej tretiny 2:0, no napokon sa na víťazstvo ešte nadreli. "Býci" totiž najprv ustáli dvojminútové oslabenie 3 proti 5 a potom v 47. minúte znížili po góle Huga Kováča. O dve minúty neskôr mohol vrátiť Spišiakom dvojgólový náskok Oleksij Myklucha, ale nepremenil trestné strieľanie. Domáci si v závere vytvorili tlak, vyrovnať sa im už však nepodarilo.

HC MIKRON Nové Zámky – HK Spišská Nová Ves 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly: 47. Kováč (Loggins) - 20. Vandas (Žiak, Majdan), 23. Burgess (Marosz, Majdan). Rozhodovali: Žák, Štefik - Frimmel, Orolin, vylúčení: 8:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor - Laurenčík, Lee, Mamčics, Ligas, Kozák, Hatala - Farley, Roy, Loggins - Stupka, Prokeš, T. Mikúš - Šišovský, Ondrušek, Števuliak - Kováč, J. Mikúš, Fafrák

HK Spišská Nová Ves: Surák - Ališauskas, Merežko, Žiak, Valach, Romaňák, Beaudry - Giľák, Nellis, Archambault - Majdan, Marosz, Vandas - Burgess, Myklucha, Hamráček - Vartovník, Bortňák, Džugan

Záborský zariadil triumf Popradu pod Zoborom

Hokejisti HK Poprad vstúpili do nového ročníka Tipos extraligy triumfom 4:2 na ľade HK Nitra. Víťazný gól hostí zaznamenal v 35. minúte Tomáš Záborský.

Vyrovnané prvé dejstvo prinieslo v 9. minúte otvárací gól z hokejky hosťujúceho Samuela Mlynaroviča. V prostrednej časti sa okrem gólových momentov na oboch stranách udial aj dôležitý moment, keď v 32. minúte videl trest do konca stretnutia pri svojom extraligovom debute 16-ročný útočník "corgoňov" Tomáš Pobežal.

"Kamzíci" to využili na odskočenie o dva góly zásluhou Tomáša Záborského. Domáci ešte zápas zdramatizovali gólom Samuela Bučeka, no ani v záverečnej hre bez brankára vyrovnať nedokázali a triumf Popradu spečatil 65 sekúnd pred koncom do odkrytej bránky Andrej Kukuča.

HK Nitra - HK Poprad 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Góly: 28. Lacka (Slovák, Griffin), 44. Buček (Gill) - 9. Mlynarovič, 26. Šotek (Kukuča, Mlynarovič), 35. Záborský (Kukuča, Drgoň), 59. Kukuča (McFadden, Mlynarovič). Rozhodovali: Crman, Goga - Gegáň, Jedlička, vylúčení: 4:9 na 2 min, navyše: Pobežal (Nitra) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 3479 divákov

Nitra: Kašík – Gajdoš, Mezei, Green, Kubeš, Vitaloš, Stacha, Valent, Bača – Čederle, Gill, Buček – Griffin, Gates, Bubela – Lacka, Slovák, Bajkov – Okoličány, Pobežal, Bajtek

Poprad: Rabčan – Betker, McFadden, Drgoň, Brejčák, Brincko, Kotvan, Česánek – Kukuča, Coulter, Záborský – Gerlach, Beaudoin, Jendek – Svitana, Mlynarovič, Šotek – Urbánek, Suchý, Kundrik

Liptáci neudržali dvojgólové vedenie

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zdolali vo svojom úvodnom dueli v Tipos extralige 2023/2024 vicemajstra HKM Zvolen 4:3 po predĺžení. Víťazný gól domácich strelil v 63. minúte americký obranca a nová posila Liptákov Mitchell Miller.

Domáci hráči viedli po druhej tretine 3:1, ale dvojgólový náskok neudržali. Zvolenčania si zásahmi Drakea Rymshu a Petra Zuzina vynútili predĺženie. V ňom rozhodol o druhom bode pre MHk 32 po vydarenom blafáku Miller.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 4:3 pp (1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)
Góly: 8. Quince (Berry, Hraško), 28. Berry (Hraško, Quince), 34. Réway (Avcin, Egle), 63. Miller (Avcin, Réway) - 13. M. Hults (C. Hults), 43. Rymsha (Bondra, M. Hults), 51. Zuzin (Mudrák, C. Hults). Rozhodovali: Jobbágy, Korba - Vyšný, Stanzel, vylúčení: 5:7 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1127 divákov.

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov - Miller, Mezovský, Wardley, Nátny, F. Fekiač, Hraško, Vojtech, Lalík - Réway, Egle, Avcin - Berry, Quince, Valigura - Vankúš, Uhrík, J. Sukeľ - Žilka, Šmída, Tkáč

HKM Zvolen: Kupsky - Kapcheck, Rauhauser, Mudrák, C. Hults, Kubka, Haborák, Čulík - Rymsha, Langkow, Bondra - Jakúbek, M. Hults, Hecl - Marcinek, Viedenský, Zuzin - Kolenič, Šiška, Csányi

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HKM Zvolen HK Nitra Kaspars Daugaviňš HC Slovan Bratislava HK Spišská Nová Ves HC Mikron Nové Zámky HK 32 Liptovský Mikuláš HK Dukla Ingema Michalovce HC 19 Humenné