Líder zo Žiliny schytal debakel na domácej pôde, sedemgólová prestrelka Trnavy na Zemplíne

Zľava v súboji o loptu Róbert Polievka (Banská Bystrica), Patrik Iľko a Samuel Gidi (obaja Žilina)Zľava v súboji o loptu Róbert Polievka (Banská Bystrica), Patrik Iľko a Samuel Gidi (obaja Žilina) Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

ŽILINA - Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica uspeli v sobotnom dueli 7. kola Niké ligy na ihrisku lídra súťaže MŠK Žilina 4:1.

Šnúru bez prehry natiahli na šesť zápasov a poskočili na druhú priečku neúplnej tabuľky o bod za svojho súpera. Žilina vyšla naprázdno po predchádzajúcich štyroch víťazstvách. Útočník hostí Róbert Polievka si pripísal gól a dve asistencie.

Zápas sa od úvodu vyvíjal pre Žilinu zle, hostia po zásluhe trestali chyby v obrane MŠK. Najskôr v ôsmej minúte Polievka, následne v 16. minúte Hlinka a polčas hrôzy domáceho tímu uzavrel gólom do šatne Arevalo.

Do druhého polčasu nastúpila iná Žilina, domáci po prestriedaní zavreli súpera v obrane, stačilo to však len na gól Nemčíka v 61. minúte. Dobýjanie bránky Dukly pokračovalo, nebolo však efektívne a tak Polievka v samom závere zápasu naservíroval Rymarenkovi loptu na štvrtý gól. Žilina tak po druhý raz v sezóne prehrala.

Zľava v súboji o Galéria fotiek (5) Zľava v súboji o loptu Patrik Iľko (Žilina), Martin Rymarenko (Banská Bystrica) a Matúš Rusnák (Žilina) Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

7. kolo Niké ligy:

MŠK Žilina - MFK Dukla Banská Bystrica 1:4 (0:3)
Góly: 61. Nemčík -  8. Polievka, 16. Hlinka, 44. Arevalo, 89. Rymarenko. Karty: Stojčevski, Bari, Jambor. Rozhodovali: Kráľovič - Zemko, Košecký. 2345 divákov.

MŠK Žilina: Belko - Minárik, Stojčevski (46. Leitner), Nemčík - Rusnák (74. Javorček), M. Sauer, Gidi (78. Myslovič), Bari - Addo (74. Jambor), Ďuriš, Iľko (46. Essomba)

Ban. Bystrica: Hruška - Migaľa, Uhrinčať, Godál, Willwéber, Záhumenský - Rymarenko (90+2. Svetlík), Richtárech (87. Joao Victor), M. Hlinka (90+2. Hanes) - Arevalo (76. Slebodník), Polievka (90+2. Pišoja)

Hlasy po zápase:

Jaroslav Hynek, tréner MŠK Žilina: "Mne sa výsledok zápasu nehodnotí dobre. Od úvodu hrala Dukla na našej polovici a to s nami otriaslo. Bystrica bola maximálne efektívna, my sme tú efektivitu nemali. Súper nám odskočil na tri góly, čo nie je úplne neriešiteľné. Dukla je však mimoriadne charakterný tím, nám sa podarilo dať len jeden kontaktný gól.

Striedajúci hráči nepriniesli na trávnik to, s čím sme ich tam poslali. Ak by sme dali druhý gól, tak by sme zápas viac zdramatizovali, šance sme na to mali. Výsledok je spravodlivý v tom, že sme boli príliš pasívny, náš prístup najmä v prvom polčase nám vzal body. Musíme sa z toho poučiť."

Michal Ščasný, tréner Dukly B. Bystrica: "Myslím si, že sme videli zaujímavý zápas, hlavne pre fanúšikov. Padlo veľa gólov, chvalabohu do siete súpera. Mali sme výborný prvý polčas, disciplinovaný, ale aj Žilina hrala výborne. Domáci vedia hrať na tomto povrchu, sú rýchli a v druhom polčase sme boli 20 minút zavretí v obrane.

Žilina mala šance a podržal nás aj Matúš Hruška. Pre nás skvelý výsledok, ďakujem mojim hráčom, obrazne povedané pred nimi snímam klobúk."

Sedemgólová prestrelka na Zemplíne

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v sobotňajšom zápase 7. kola Niké ligy na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 4:3, pričom v polčase viedli 4:1. Spartak zaznamenal druhý triumf v sezóne a poskočil na priebežné siedme miesto tabuľky, Michalovce prehrali piaty duel za sebou a s bodom sú posledné.

Trnava mala výborný vstup do zápasu, keď sa ujala vedenia už v druhej minúte zásluhou Bernáta. V desiatej pridal druhý gól Ďuriš a do polčasu skórovali aj Azango a Ofori. Za domácich znížil Marcin, ktorý v 52. minúte pridal druhý gól. Posledný tím tabuľky nezložil v zbrane a v 68. upravil striedajúci van Kessel na rozdiel jediného gólu. Michalovciam sa však už vyrovnať nepodarilo a natiahli nepriaznivú sériu.

MFK Zemplín Michalovce - FC Spartak Trnava 3:4 (1:4)
Góly: 36. a 52. Marcin, 68. van Kessel - 2. Bernát, 10. Ďuriš, 24. Azango, 45. Ofori. Rozhodovali: Kružliak - Jekkel, Hrmo, ŽK: Adekunle, Bahi, Žofčák - Koštrna

Michalovce: Száraz - Marjanovič, Volanakis (46. Bahi), Jeřábek - Marcin (86. Steinhübel), Zubairu, Vaško, Danko (46. Žofčák), Magda - Jánošík (46. van Kessel), Pavúk (71. Adekunle)

Trnava: Takáč - Kóša, Štetina, Koštrna, Mikovič - Zeljkovič, Bernát (79. Paur), Ofori (88. Ristovski) - Azango, Ďuriš, Bainovič (74. Procházka)

Hlasy po zápase /zdroj: fcspartaktrnava.com/

Marek Petruš, tréner Michaloviec: "Škrt cez rozpočet nám urobilo zranenie Maťa Bednára v rozcvičke. Tesne pred zápasom sme museli meniť obrannú formáciu, ktorá v prvom polčase vyzerala tragicky. Na začiatku sme prehrávali hneď 0:2 po hrubých chybách, ale Trnava vyzerala výborne a nám nešlo skoro nič.

Znížili sme na 1:3 a mali sme polčas doviesť aspoň do tohto stavu. Čo bolo pozitívne, bola hra v druhom polčase. Povedali sme si, že nemáme čo stratiť, treba zabojovať a dohrať to so cťou. Dalo sa na to z našej strany pozerať. Nestačilo to ani na remízu. Trnava mala viac gólových príležitostí, ale mňa teší výkon z druhého polčasu."

Michal Gašparík, tréner Trnavy: "Mali sme výborný vstup do zápasu, aj prvý polčas. Zápas sme mali jasne pod kontrolou, viedli sme o tri góly, bolo 4:1, čo nám veľmi pomohlo do polčasovej prestávky. Napriek tomu som mal cez polčas výhrady voči mužstvu a dosť vecí mi prekážalo.

Netýkali sa výkonu, lebo ten bol výborný, skôr prístupu, podceňovania a vypúšťania niektorých vecí. Apeloval som na nich a mužstvo ma nepočúvlo a mohlo sa nám to nevyplatiť. Cítil som, že nerobia veci tak, akoby mali a futbal je vrtkavý. Nakoniec sme to nejako ustáli, ale bolo to veľmi ťažké a zbytočná dráma."

Košice dohrávali bez Kružliaka

Futbalisti MFK Ružomberok si pripísali druhé víťazstvo v novom ročníku Niké ligy. V sobotnom dueli 7. kola zdolali doma nováčika FC Košice 1:0 gólom Samuela Šefčíka už z 10. minúty.

Úvodná domáca ofenzívna aktivita bola korunovaná v 10. min, keď Martin Chrien poslal ideálnu prihrávku Šefčíkovi a ten z prvej pravačkou skóroval – 1:0. Potom sa už skóre nezmenilo, keďže medzi žrde už smerovali celkovo len dve strely.

Hostia od 85. min, po zranení Dominika Kružliaka, dohrávali desiati, keďže striedania mali vyčerpané. V nadstavenom čase bol vylúčený Michal Faško z Košíc po druhej žltej karte. Vzápätí jeden člen realizačného tímu Ondrej Duda tiež uvidel červenú kartu.

Niké liga - 7. kolo:

MFK Ružomberok - FC Košice 1:0 (1:0)
Gól: 10. Sefčík. Rozhodovali: Valent – Štrbo, Vitko, ŽK: Mrva – Šindelář, Faško, ČK: 90.+ Faško (po 2. ŽK), 90.+ Duda (lavička), 1724 divákov.

Ružomberok: Krajčírik – Kotula (35. Mrva), Malý, Gabriel – Selecký – Lavrinčík, Zsigmund – Šefčík (83. Hladík), Chrien (55. Domonkos), Chobot (55. Boďa)– Gerec (83. Tučný)

Košice: Kira – Fabiš, Kružliak, Šindelář, Mizerák – Greššák (76. Qose), Golikov (68. Vasiľ) – Turčák (68. Vasiľ), Faško, Tidjani (76. Lačný)– Medved (5. Sagna)

Peter Tomko, tréner Ružomberka: "Nám úvod vyšiel, pričom na to sme sa aj chystali. Boli sme dostatočne aktívni, čo mužstvo stálo aj dosť síl. Potom sa hra vyrovnala, keď súper získal druhé, odrazené lopty. Prvý polčas sme zvládli.

V druhom sme sa snažili vedenie udržať, takisto súpera od brány a prechádzať do nejakých kontier, ktoré však nevyšli. No boli tam nejaké veci, ktoré sme mohli možno efektívnejšie dotiahnuť. Mottom tohto zápasu pre nás boli tri body. Tie chlapci získali a sme spokojní.“

Anton Šoltis, tréner Košíc: "Vstup do zápasu sme nemali ideálny, úvodných pätnásť minút hráči prehrávali súboje, nebolo to ono. Súper nás trošku predčil, išiel do vedenia. Potom sa mi to vôbec nepáčilo zo strany rozhodcu.

Domácim gratulujem k víťazstvu, strelili gól, pričom my sme ho nedali. Takže zaslúžene vyhrali. Rozhodca strašne úzkoprso pískal. Viac nemám, čo hodnotiť. Takto pískať v prvej lige, to je na môj vkus strašné. Vravím to tak, ako som to videl, ako to ja cítim. To je z mojej strany všetko.“

Viac o téme: FC Spartak Trnava MŠK Žilina MFK Ružomberok MFK Zemplín Michalovce Róbert Polievka MFK Dukla Banská Bystrica FC Košice