Barcelona rozmliaždila Betis na márne kúsky, bezradné Atlético schytalo zaucho vo Valencii

Joao Cancelo a jeho gólové oslavyJoao Cancelo a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

MADRID - Futbalisti FC Barcelona vyhrali v španielskej La Lige štvrtý zápas za sebou. V súboji 5. kola si doma poradili s Betisom Sevilla suverénne 5:0 a dostali sa priebežne na čelo tabuľky o bod pred Real Madrid, ktorý má k dobru nedeľný zápas so San Sebastiánom.

Svoj prvý štart v základnej zostave Barcelony okorenil portugalský reprezentant Joao Felix gólom v 25. minúte, ešte do prestávky zvýšil na 2:0 pre favorita Robert Lewandowski. Po zmene strán pridali ďalšie zásahy Ferran Torres, Raphinha a Joao Cancelo.

Ferran Torres a jeho Galéria fotiek (7) Tešiaci sa Ferran Torres Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort
Valjent pri výhre Mallorcy

Mallorca sa dočkala prvého víťazstva v prebiehajúcej ligovej sezóne, keď triumfovala na ihrisku Celty Vigo 1:0. V 85. minúte rozhodol gólom Vedat Muriqi. Za hostí odohral celý zápas slovenský obranca Martin Valjent, brankár Dominik Greif sedel na lavičke.

Hráči Valencie po dvoch prehrách opäť naplno bodovali, doma vyhrali nad Atleticom Madrid hladko 3:0. Dostali sa tak pred svojho súpera a priebežne im patrí piata priečka. Dva góly zaznamenal útočník Hugo Duro.

Hráči Athletica Bilbao potvrdili úlohu favorita v súboji s Cadizom. Hostia odolávali vyše hodinu hry, no Baskovia potom tromi gólmi rozhodli o svojom víťazstve 3:0.