Chelsea si vylámala zuby na obrane Bournemouthu, trápenica Arsenalu až do konca

Malo Gusto a Dominic Solanke v súboji o loptuMalo Gusto a Dominic Solanke v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/PA/Steven Paston

BOURNEMOUTH - Futbalisti Chelsea remizovali v nedeľňajšom zápase 5. kola Premier League na ihrisku AFC Bournemouth 0:0. Londýnčanom patrí až 14. priečka v tabuľke, keď nazbierali len päť bodov, Bournemouth má o dva menej.

Chelsea mala v zápase niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie, no dvakrát trafila žrď, gól Leviho Colwilla neplatil pre ofsajd a ďalšie možnosti vychytal výborný brankár domácich Neto. Jeho spoluhráči si taktiež vytvorili zopár gólových príležitostí a s papierovým favoritom hrali vyrovnanú partiu.

Futbalisti Arsenalu zvíťazili na ihrisku Evertonu 1:0 a s trinástimi bodmi figurujú na štvrtom mieste tabuľky. Londýnčania mali v Goodison Parku veľkú prevahu, ale dlho sa nedokázali presadiť. Podarilo sa im to až v 69. minúte, keď sa v šestnástke dostal k lopte Leandro Trossard a rozvlnil sieť. Belgický krídelník prišiel na ihrisko v 24. minúte za zraneného Gabriela Martinelliho. Everton je s jedným bodom na 18. mieste tabuľky.