Tak to hádam nie! Novak Djokovič jediným oznamom zarmútil celú tenisovú rodinu

Srbský tenista Novak DjokovičSrbský tenista Novak Djokovič Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

BELEHRAD/ŠANGHAJ - Novak Djokovič vyhral turnaj ATP Masters 1000 v Šanghaji v rokoch 2012, 2013, 2015 a 2018 a vo finále pokoril vždy niekoho iného. Raz s ním padol Andy Murray, potom Juan Martín del Potro, potom Jo-Wilfried Tsonga a napokon aj Borna Čorič.

V ďalšej sezóne snov, počas ktorej Srb ovládol tri grandslamové podniky a štvrtý dotiahol až do finále, musel oznámiť svetu nepríjemnú správu - neúčasť na blížiacom sa podujatí v Šanghaji. Turnaj v meste, ktoré spolu s metropolitnými oblasťami dosahuje populáciu až 40 miliónov obyvateľov, tak bude tento rok bez srbského velikána.

"Jedna z najlepších podpôr, ktoré som za tie roky dostal kdekoľvek na svete, je v Číne. Šanghaj bol vždy jedným z mojich obľúbených turnajov v sezóne. Tento rok sa nezúčastním #NoleFam v Číne. Dúfam, že sa do Číny budem môcť vrátiť v budúcnosti a hrať znova pred vami," napísal v príspevku na Twittri.

36-ročný Belehradčan nešpecifikoval dôvody vynechania čínskeho turnaja, s najväčšou pravdepodobnosťou však ide o zranenie, ktoré si potrebuje doliečiť pred záverečnou časťou sezóny. Tenistom zostane po Šanghaji z kategórie Masters 1000 iba Paríž a následne zakončenie na Turnaji majstrov v Turíne.

Viac o téme: Novak Djokovič ATP Masters 1000 Šanghaj
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/DjokerNole
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy