Djokovič zložil Čechom veľkú poklonu: Prezradil plán na rok 2024 a chce zlomiť kliatbu!

Novak DjokovičNovak Djokovič Zdroj: Profimedia

VALENCIA - Unavený, ale podľa svojich slov pozitívne naladený, priletel Novak Djokovič na Davisov pohár do Valencie, kde by mal v sobotu nastúpiť proti českým tenistom.

Po nedeľňajšom triumfe na US Open má ďalší cieľ pomôcť Srbsku k postupu do záverečných bojov o trofej do Málagy. Novinárom tiež povedal, že pre budúcu sezónu zacieli nielen na rozšírenie rekordnej zbierky 24 grandslamových titulov, ale aj na olympijské zlato. Z hier má zatiaľ jediný bronz.

"Necítim sa úplne sviežo, pochopiteľne. Po vyčerpávajúcich mesiacoch s množstvom tenisu a zápasov, ale je to pozitívna únava, pretože som bol v Amerike úspešný," pripomenul Djokovič na tlačovej konferencii.

"Nie je veľa času na zotavenie. Musím sa udržať vo forme a urobiť všetko preto, aby som adaptoval telo na nové časové pásmo, na nové podmienky a svojej krajine prispel bodom," uviedol tenista, ktorý tento rok kraľoval trom grandslamom a v zvyšnom finále prehral.

Bude to ohromná výzva

Znie to doslova neuveriteľne, ale z olympijských turnajov má len bronz z Pekingu 2008. Zdá sa, že v rámci olympiády je na neho doslova uvalená kliatba. Naprázdno vyšiel v Londýne, Rio de Janeiro aj pred dvoma rokmi v Tokiu. Pred hrami v Paríži oslávi 37. narodeniny, avšak ambície má len tie najvyššie.

"Dúfam, že budem schopný hrať a že budem pripravený fyzicky aj mentálne. Bude to ale sakra nabitý a náročný program na budúci rok: Roland Garros na antuke, Wimbledon na tráve, olympiáda na antuke a potom turnaje a US Open na betóne. Pre všetkých to bude ohromná výzva," pripomenul.

Srbskí tenisti bez Djokoviča vo Valencii už porazili 3:0 Kórejčanov. Kým vyzvú český tím, nastúpia ešte v piatok proti domácim Španielom, s ktorými si Česi v stredu poradili. "Hrali veľmi dobre. Myslím, že majú žiarivú budúcnosť," pochválil Jiřího Lehečku či Tomáša Macháča.

Viac o téme: Novak Djokovič Srbsko Česko Tomáš Macháč Jiří Lehečka
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/Tennis HQ, VIDEO: Twitter/ESPN Tenis
  • Zdroj: ČTK, športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy