FOTO Rana pre Američanov i Shiffrinovú: Neviem, čo k tomu dodať! Som zdrvená, že...

Americká lyžiarka Ava Sunshine Jemisonová Americká lyžiarka Ava Sunshine Jemisonová Zdroj: Instagram/ava.jemison

NEW YORK - Americká lyžiarka Ava Sunshine Jemisonová si natrhla krížny väz počas záverečného sústredenia na Novom Zélande a vynechá nadchádzajúcu sezónu 2023/2024, ktorá odštartuje už o mesiac v rakúskom Söldene.

Americký tím tak prišiel o druhú pretekárku v krátkom čase po tom, čo si na rovnakom mieste privodila nešťastný úraz ľavej nohy skvelá obrakárka Nina O'Brienová.

"Ani neviem, čo k tomu dodať. Som zdrvená, že budem musieť vynechať nasledujúcu sezónu. Stále je však toho veľa, čo chcem urobiť. Teším sa na to a ideme ďalej. S Ninou sa vrátime čoskoro," napísala dvadsaťjedenročná lyžiarka k fotografii z nemocničného lôžka na sociálnej sieti Instagram.

Do pozornosti širšej verejnosti sa bývalá inštruktorka surfovania a skejtbordingu, ktorá súťaží pod dvomi krstnými menami, dostala v novembri minulého roka počas pretekov SP vo fínskom Levi, kde ako debutantka štartovala s číslom 45, no dokázala obsadiť výborné 21. miesto. V druhom slalome skončila na 27. priečke. 

Ava Sunshine Jemisonová tak bodovala hneď pri svojom debute medzi najlepšími lyžiarkami sveta, čo sa naposledy podarilo v americkom tíme pred dekádou Brennanovi Rubiemu.

Jej podstatne slávnejšia krajanka i kolegyňa a suverénka lanskej zimy, Mikaela Shiffrinová, ovládla oba slalomy za polárnym kruhom a na počesť vydarenej premiéry Jemisonovej pomenovala jedného zo sobov Sunny (skratka od Sunshine). 

"Náš malý kamarát zo včerajšej noci sa bude volať Sunny, na počesť veľkolepých prvých pretekov Svetového pohára Avy Jemisonovej,” uviedla dlhoročná rivalka Slovenky Petry Vlhovej na sociálnych sieťach.

Viac o téme: Mikaela Shiffrinová Levi Svetový pohár Ava Sunshine Jemisonová
  • Autor: © Zoznam
  • Instagram/ava.jemison
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy