FOTO Panebože, už zasa? Americkú lyžiarku postihla katastrofa krátko pred začiatkom sezóny

Americká lyžiarka Nina O'BrienováAmerická lyžiarka Nina O'Brienová Zdroj: SITA/AP/Marco Trovati

QUEENSTOWN - Americká lyžiarka Nina O'Brienová kvôli zraneniu zrejme vynechá celú nasledujúcu sezónu Svetového pohára v alpskom lyžovaní.

Nešťastný úraz ľavej nohy si privodila krátko pred štartom nového ročníka počas sústredenia na ďalekom Novom Zélande. Dvadsaťpäťročná pretekárka má opäť obrovskú smolu a po vlaňajšej úspešnej sezóne, ktorú ovenčila ziskom titulu majsterky sveta v tímovej súťaži, ju na svahoch tak skoro neuvidíme.

Američanka, ktorej najväčším úspechom v lanskej sezóne bolo 10. miesto v obrovskom slalome v Kronplatzi, utrpela jedno ťažké zranenie aj počas ZOH 2022 v Pekingu, keď si počas 2. kola obráku privodila otvorenú zlomeninu píšľaly. 

Americká lyžiarka Nina O'Brienová Galéria fotiek (2) Američanka Nina O'Brienová po ťažkom páde na ZOH 2022 v Pekingu Zdroj: TASR/AP/Luca Bruno

"Tak toto bolí, opäť. Lyžovanie, strašne ťa milujem, ale niekedy vieš byť poriadne brutálne. Mala som skutočne dobrý tréningový kemp a chcela som sa vrátiť k úspešným momentom. Asi to budem musieť skúsiť ešte raz," napísala O'Brienová pod fotku na sociálnej sieti Instagram. 

Zronenej lyžiarke pod príspevkom želajú veľa šťastia a skoré uzdravenie takmer všetky hviezdy Svetového pohára, vrátane Američanky Mikaely Shiffrinovej, Talianky Eleny Curtoniovej, či Nórky Ragnhild Mowinckelovej. "Je to hrozné, ale na konci dňa budeš ešte silnejšia," napísala jej pod fotku niekoľkonásobná majsterka sveta Lindsay Vonnová. 

Ženský kolotoč Svetového pohára sa spoločne s našou reprezentantkou Petrou Vlhovou roztočí opäť 28. októbra na ľadovci Rettenbach v rakúskom Söldene. 

Viac o téme: USA Nina O'Brienová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Instagram/nina_obrien
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy