Bellingham spasil Real v Lige majstrov, Lobotka nechýbal pri cennom triumfe Neapolu

Jude Bellingham a jeho gólové oslavyJude Bellingham a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti Realu Madrid v C-skupine Ligy majstrov zdolali doma Union Berlín 1:0 gólom Judea Bellinghama z 94. minúty. SSC Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom uspel v C-skupine na pôde Bragy 2:1.

Real sa v prvom polčase nevedel presadiť proti dobre organizovanej obrane Unionu. Jedinú príležitosť mal v 6. minúte Joselu, ktorý na päťke prehlavičkoval bránku.

V druhom dejstve domáci zvýšili tlak, no Rodrygo trafil zblízka žrď a pri ďalšej Brazílčanovej šanci i pri pokuse Joselua sa vyznamenal brankár Ronnow. Real sa však napokon dočkal vo štvrtej minúte nadstaveného času, keď po strele Valverdeho z hranice šestnástky dopravil loptu do prázdnej bránky Bellingham.

Jude Bellingham a jeho Galéria fotiek (19) Jude Bellingham oslavuje víťazný gól Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

Neapol s Lobotkom uspel v Portugalsku

Neapol si už v úvodnej štvrťhodine vypracoval dve veľké šance, no nigérijsky kanonier Osimhen ani jednu z nich nevyužil. Hostia sa dočkali až v nadstavenom čase prvého polčasu po voleji di Lorenza pod brvno.

Neapol bol aj po zmene strán aktívnejší, no Osimhen mal opäť vychýlenú mušku a poistku nepridal ani Zielinski. Talianskemu majstrovi sa nepremenené šance vypomstili a v 84. minúte vyrovnal hlavou Bruma. Neapol si však napokon odniesol z Potrugalska tri body po vlastnom góle Niakateho z 88. minúty.