VIDEO Lionel Messi konečne prišiel na ihrisko, ale... Pohroma pre celý Inter Miami

Lionel Messi v zápase proti TorontuLionel Messi v zápase proti Torontu Zdroj: Profimedia

MIAMI - Lionel Messi sa vrátil do zostavy Interu Miami, no zápas v MLS proti Torontu nedohral. Argentínsky futbalista odišiel z ihriska v 37. minúte pre zranenie. Jeho tím zdolal súpera 4:0 na účasť v play-off Východnej konferencie stráca 5 bodov.

Tridsaťšesťročný útočník nenastúpil na uplynulý zápas na pôde Atlanty, tréner Miami Gerardo Martin uviedol, že Argentínčan bojuje so svalovou únavou. Inter bez svojej najväčšej hviezdy podľahol súperovi 2:5 a pripísal si prvú prehru od Messiho príchodu do klubu.

Proti Torontu hral len 37 minút, potom ho tréner vystriedal. Pri ošetrení bolo zrejmé, že Messi má problém s nohou. "Ozvalo sa mu staré zranenie, ktoré ho trápilo," povedal tréner Miami po zápase. Martin dodal, že Messi vynechá aj nedeľňajší zápas v Orlande.

Kormidelníkovi Interu narobilo vrásky aj zranenie Jordiho Albu, ktorý odišiel z ihriska len tri minúty pred Argentínčanom. Ani on v nedeľu nenastúpi.

Rusnák nabehol a brankárovi nedal šancu

Slovenský futbalista Albert Rusnák skóroval v nočnom zápase MLS. Jeho tím Seattle Sounders zvíťazili na ihrisku Colorada Rapids 2:1. Dvadsaťdeväťročný ofenzívny futbalista sa presadil v 56. minúte, keď zvýšil vedenie tímu na 2:0.

Pre Rusnáka to bol štvrtý gól v sezóne. V zápase sa presadil hlavou, keď si nabehol do šestnástky na center z pravej strany a brankárovi nedal šancu.

V akcii bol v nočných zápasoch aj Ján Greguš z Minnesoty, jeho tím prehral na pôde LA Galaxy 4:3. Slovenský stredopoliar odohral celý zápas a v prvom polčase videl žltú kartu.