Zdevastoval konkurenciu a získal zlato: Cyklistická rodina má nového majstra Európy

Dánsky cyklista Henrik Pedersen sa stal majstrom Európy do 23 rokovDánsky cyklista Henrik Pedersen sa stal majstrom Európy do 23 rokov Zdroj: Profimedia

WIJSTER - Dánsky cyklista Henrik Pedersen sa stal majstrom Európy do 23 rokov.

V piatkových pretekoch v holandskom Wijsteri dosiahol čas 3:00:12 h, v záverečnom kole 135 km dlhej etapy triumfoval pred Španielom Ivanom Romeom o 25 sekúnd. Tretí skončil Francúz Paul Magnier (+37 s). Zo slovenských reprezentantov sa na najlepšej, 79. priečke, umiestnil Samuel Kováč s mankom 6:56 minúty na víťaza.

V ženskej časti zvíťazila Holanďanka Ilse Pluimersová zvíťazila na ME žien do 23 rokov na domácej pôde vo Wijsteri. Rovinatú, 106 km dlhú trať vedúcu z Coevordenu do Col du Vam, prekonala za 02:46:33 h.

Vo veľkom boji o titul skončila druhá Anna Shackleyová z Veľkej Británie s minimálnou stratou jednej sekundy. Tretia finišovala v rovnakom čase Švajčiarka Linda Zanettiová. Slovenská reprezentantka Nora Jenčušová sa umiestnila na 57. priečke a na víťaznú Holanďanku stratila štyri minúty a 49 sekúnd.

Výsledky - ME v cestnej cyklistike:

muži do 23 rokov: 1. Henrik Pedersen (Dán.) 3:00:12 h, 2. Ivan Romeo (Šp.) +25 s, 3. Paul Magnier (Fr.) +37, ..., 79. Samuel KOVÁČ +6:56 min, 82. Jakub GALOVIČ +6:58, 101. Simon NAGY +8:25, 104. Filip LOHINSKÝ +8:25, 109. Samuel TUKA (všetci SR) +8:33

ženy do 23 rokov: 1. Ilse Pluimersová (Hol.) 2:46:33 h, 2. Anna Shackleyová (V.Brit.), 3. Linda Zanettiová obe + 1 s... 57. Nora JENČUŠOVÁ (SR) +4:49

Viac o téme: Nora Jenčušová Samuel Kováč Henrik Pedersen Ilse Pluimersová