Stačilo šesť rokov bez milovanej ligy: Pán manažér, vezmite ma, chcem sa vrátiť a pomôcť vám

Quarterback Colin KaepernickQuarterback Colin Kaepernick Zdroj: SITA/AP/Todd Kirkland

NEW YORK - Quarterback Colin Kaepernick sa chce po šiestich rokoch vrátiť do ligy amerického futbalu NFL a v snahe nájsť angažmán napísal list generálnemu manažérovi New York Jets.

Pretože majú hviezdneho Aarona Rodgersa na maródke s pretrhnutou achilovkou, rád by podľa svojich slov tímu pomohol a začal s ním trénovať. Časť listu s Kaepernickovým súhlasom zverejnil na instagrame rapper J. Cole.

Tridsaťpäťročný Kaepernick skončil v NFL v roku 2017 po tom, čo upadol v nemilosť kvôli pokľakaniu pri hymne. Potom už v lige angažmán nezískal a súdil sa kvôli tomu s majiteľmi klubov. Hráč, ktorý v roku 2012 postúpil so San Franciscom do Super Bowlu, tvrdil, že sa mu mstia za to, že protestuje proti sociálnemu bezpráviu a policajnej brutalite s rasovým podtextom.

Pri Rodgersovom zranení zastáva v Jets úlohu lídra Zach Wilson. Kaepernick tvrdí, že sa neusiluje o jeho miesto, ale chce sa s tímom pripravovať a pomôcť mu. Z troch zápasov v sezóne NFL Jets posledné dva prehrali.

"Nikdy som neprestal trénovať. Môj plán je šesť rokov rovnaký: od pondelka do piatku ako predtým od piatej ráno do ôsmej trénujem na ihrisku alebo v posilňovni. V nádeji, že sa naskytne príležitosť," napísal v liste, ktorý dostal generálny manažér newyorského klubu Joe Douglas.

Viac o téme: NFL New York Jets Colin Kaepernick
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy