Charakter sa prejaví, keď vypnú kamery: Výnimočný človek Djokovič, tenisová šatňa vie svoje

Srbský tenista Novak DjokovičSrbský tenista Novak Djokovič Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

FREEPORT/BELEHRAD - Vyhráva všetko, čo môže. Je inšpiráciou pre mladých, starších, deti, ženy, mužov, starých rodičov i svojich súpútnikov v tenisovej profesii.

Napriek tomu sa akosi stále nájdu mnohí, ktorí mu nedokážu prísť na chuť i meno. Zrejme preto, lebo v dnešnom svete, plnom faloše, pretvárky a neúprimnosti, často hovorí, čo si myslí, nikomu neprihráva body naoko len preto, aby sa zapáčil. Nech je, ako chce, Novak Djokovič je nespochybniteľným velikánom nielen tenisového, ale i športového sveta.

V posledných dňoch sa na jeho adresu vyjadrili aj ľudia z tenisového prostredia - otec amerického hráča Reillyho Opelku a Kanaďan Vasek Pospisil. A nešlo o negatívne reči, ba práve naopak. Predovšetkým Pospisil vyhlásil, že Novak nedostáva dostatočný kredit a namiesto toho sa sociálnymi sieťami šíri chorobná a jedovatá kritika. A prakticky pre nič.

Pospisil je presvedčený, že Djokovič nedostal od fanúšikov, médií a spoločnosti taký kredit a obdiv ako Roger Federer a Rafael Nadal, jeho dvaja najväčší rivali.

"Novak nedostáva dostatok kreditu a to ma rozčuľuje. Je to tak dobrý chlapec. Na kamere sa každý tvári ako anjel, hovorí správne veci, toto a tamto. Ale aký ste, sa zistí až vtedy, keď sa vypnú kamery a ľudia sa nachádzajú okolo vás," povedal Pospisil v interview so Smashing Rackets.

"Je tak veľkorysý a hoci neviem, či je toto miesto, aby som o tom povedal, ale on pomáha juniorom v Srbsku, financuje ich, pomáha im, naozaj sa zaujíma. Myslím si, že vychováva preto, lebo sám si tým prešiel až tam, kde sa teraz nachádza. Má uznanie pre drinu, ako náročná je a ako ťažké je všetko voči hráčom. Prichádza to z rýdzeho a úprimného miesta. Novak sa snaží pomôcť týmto hráčom," pokračovala 186-ka terajšieho svetového rebríčka.

Pridal sa aj Opelkov otec

Otec Reillyho Opelku, amerického bombardéra a akéhosi nástupcu Johna Isnera spomedzi hráčov z USA, je pravidelne rozčúlený z neopodstatneného hejtu, ktorý dostáva Djokovič na sociálnych sieťach a v online priestore. Dodáva však, že tí praví zvnútra prostredia vedia svoje a na Novaka nedajú dopustiť.

"Šatňa vie. Nedostatok kreditu Novakovi ma nejeduje až tak, ako je tomu v prípade bezdôvodnému hejtu a jedu na sociálnych sieťach, smerovanému k Novakovi, ktorý spomenul aj Vasek. Novakovo dielo sa bude naďalej rozvíjať a povie jeho príbeh. Kritické je udržať kurz, aby vyhral tenis," napísal George Opelka na sociálnej sieti X, predtým Twittri.

Viac o téme: Novak Djokovič Vasek Pospisil Reilly Opelka George Opelka
  • Autor: © Zoznam/Ondrej Herceg
  • Zdroj: Športky, tennisuptodate.com

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy